Historia aktualności

 • Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że poszerzamy grono naszych Specjalistów. 
  Od 15 sierpnia będzie możliwość umówienia się na wizytę, badania i/lub zabiegi do gastroenterologa.

  Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że poszerzamy grono naszych Specjalistów. 
  Od 15 sierpnia będzie możliwość umówienia się na wizytę, badania i/lub zabiegi do gastroenterologa.

  Nasi nowi specjaliści:
  lek. Dariusz Kleczkowski - gastroenterolog
  dr n. med. Marek Horyński - gastroenterolog

  Poszerzamy również zakres wykonywanych badań:

  KOLONOSKOPIA
  Kolonoskopia jest badaniem wykonywanym przez lekarza gastroenterologa, które może być procedurą diagnostyczną lub terapeutyczną. Kolonoskopia jest jednym z badań przesiewowych, umożliwiającym wykrycie między innymi raka jelita grubego. Podczas kolonoskopii możliwe jest również usuwanie polipów.

  GASTROSKOPIA
  Badanie przeprowadza lekarz gastroenterolog. Gastroskopia to badanie endoskopowe górnego odcinka pokarmowego, które umożliwia lekarzowi ocenę błony śluzowej przełyku, żołądka i dwunastnicy. 
  Badanie umożliwia rozpoznanie schorzeń takich jak choroba wrzodowa lub choroba refluksowa przełyku.Gastroskopię wykorzystuje się także w celach terapeutycznych np. przy opaskowaniu żylaków przełyku.

  TEST ODDECHOWY NA HELIKOBAKTER PYLORII
  Test oddechowy wykrywający Helicobacter pylori jest nieinwazyjnym badaniem służącym do stwierdzenia zakażania tą bakterią. Wyniki są dostępne od razu po przeprowadzeniu testu.
  Test oddechowy ma wysoką wartość diagnostyczną i jest badaniem bezbolesnym i nieinwazyjnym. Wyniki dostępne są bezpośrednio po wykonaniu badania.

  Serdecznie zapraszamy!

 • Udar cieplny to niestety bardzo częsta letnia przypadłość, która w upalne dni dotyka przede wszystkim dzieci. Latem wszyscy ciągną do słońca, jednak zdarza się, że rodzice nie przemyślą sytuacji - jedna warstwa za dużo, zakrywanie wózka pieluchą tetrową czy niespakowanie wody stanowią najcięższe grzechy.

  Udar cieplny to niestety bardzo częsta letnia przypadłość, która w upalne dni dotyka przede wszystkim dzieci. Latem wszyscy ciągną do słońca, jednak zdarza się, że rodzice nie przemyślą sytuacji - jedna warstwa za dużo, zakrywanie wózka pieluchą tetrową czy niespakowanie wody stanowią najcięższe grzechy.

  Przy bezchmurnej pogodzie słońce potrafi błyskawicznie dogrzać, a czasem i przegrzać, szczególnie w ostatnich dniach upały nie dają o sobie zapomnieć.

  Sezon udarowy rozpoczął się wraz z ostatnimi upalnymi dniami - w lipcu i sierpniu Szpitalne Oddziały Ratunkowe obserwują wzmożoną liczbę przyjęć pacjentów z objawami przegrzania.

  Czytaj więcej na:
  https://dziecko.trojmiasto.pl/Udar-sloneczny-jakie-grzechy-popelniaja-rodzice-n167930.html

 • Lekarze zwracają uwagę, że pacjenci, bardziej wierzą telewizyjnej reklamie czy sąsiadce, a nie wytycznym przedstawionym podczas wizyty. "W praktyce lekarza POZ często dochodzi do nieprzestrzegania naszych zaleceń. Niestety zaburza to prawidłowy tok leczenia i może doprowadzić do powikłań" - wypowiedź dr Joanny Majorkiewicz-Zdziebło.

  Lekarze zwracają uwagę, że pacjenci, szczególnie w wieku senioralnym, bardziej wierzą telewizyjnej reklamie czy sąsiadce, a nie wytycznym przedstawionym podczas wizyty. - W praktyce lekarza POZ często dochodzi do nieprzestrzegania naszych zaleceń. Niestety zaburza to prawidłowy tok leczenia i może doprowadzić do powikłań - słyszymy w gdyńskiej przychodni.

  Na nadciśnienie, na cholesterol, na miażdżycę czy na trawienie - gama leków, jakie przyjmują seniorzy jest bardzo szeroka. Każdego dnia osoby, które są często przewlekle chore lub po prostu muszą kontrolować parametry zdrowia, łykają od kilku do nawet kilkunastu tabletek. Niekiedy trudno się w tym połapać, natomiast inną kwestią jest fakt, że chorzy niekiedy rezygnują z zaleceń i starają się trochę na własną rękę kontynuować terapię.

  Czytaj więcej na:
  https://zdrowie.trojmiasto.pl/Najlepsze-leki-to-te-ktore-bierze-sasiadka-n167987.html

 • Szanowni Państwo! 
  Nieustannie się rozwijamy. 
  Dbając o najwyższą jakość wykonywanych badań, Przychodnia Medyczna Gdynia zakupiła nowy aparat do badań kapilaroskopowych.
  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

  Kapilaroskopia jest podstawowym badaniem diagnostycznym do oceny mikrokrążenia oraz przyczyn objawu Raynauda czyli napadowego ziębnięcia oraz blednięcia/sinienia palców rąk i stóp. Objaw ten jest bardzo częsty, dotyczy nawet 10-15% populacji i najczęściej jest pierwotny tzn. niezwiązany z inną chorobą, należy jednak pamiętać, że może być zwiastunem układowej choroby tkanki łącznej – twardziny układowej, tocznia rumieniowatego układowego czy zapalenia skórno-mięśniowego. 

  INNE WSKAZANIA DO BADANIA:
  - neuropatie obwodowe
  - owrzodzenia skóry, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry
  - cukrzyca, miażdżyca
  - przewlekła niewydolność naczyń żylnych

  PRZYGOTOWANIE DO BADANIA:
  Około 2-3 tygodnie przed badaniem należy zaprzestać wszelkich czynności mogących prowadzić do przerwania ciągłości „skórek” palców rąk tj. zabiegi manicure, wycinanie „skórek”. Ok 2 godziny przed zabiegiem nie należy również pić kawy i palić papierosów. UWAGA! przed badaniem należy zmyć lakier z paznokci, usunąć paznokcie hybrydowe, żelowe itp.

  PRZEBIEG BADANIA:
  Badanie polega na nałożeniu kropli olejku immersyjnego na wały paznokciowe palców II-V obu rąk. Przeprowadzane jest za pomocą wideokapilaroskopu, co pozwala na cyfrową dokumentację obrazów i przedstawienie Pacjentowi zmian naczyniowych na monitorze komputera. Badanie jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne, w związku z tym od razu można wrócić do codziennych czynności. Badanie trwa około 15-20 minut.

  CZAS TRWANIA BADANIA:
  Badanie trwa ok 15-20 minut.

  Zapraszamy do zapisów na badanie w Naszej Przychodni.

 • Mężczyźni ciągle boją się wizyty u urologa?
  Niektórzy specjaliści obserwują pozytywne zmiany, kiedy pacjenci w sposób świadomy przychodzą do gabinetu i szukają pomocy nie tylko w kwestiach czysto leczniczych, ale również estetycznych i zwiększających komfort życia.

  Mężczyźni ciągle boją się wizyty u urologa?
  Niektórzy specjaliści obserwują pozytywne zmiany, kiedy pacjenci w sposób świadomy przychodzą do gabinetu i szukają pomocy nie tylko w kwestiach czysto leczniczych, ale również estetycznych i zwiększających komfort życia.

  Od wielu lat dużo dzieje się w przestrzeni medialnej w temacie profilaktyki chorób piersi i raka szyjki macicy. Motyw diagnostyki jest obecny zarówno podczas cyklicznych wydarzeń, jak i kampanii edukacyjnych organizowanych nie tylko w październiku. W przypadku tzw. męskich nowotworów również obserwujemy nowe inicjatywy, jednak cały czas jest wiele do zrobienia w zakresie przełamywania tabu.

  Czytaj więcej na:
  https://zdrowie.trojmiasto.pl/Mezczyzni-ciagle-boja-sie-wizyty-u-urologa-n167228.html

 • Szanowni Państwo! 
  Nieustannie się rozwijamy. 
  Dbając o najwyższą jakość wykonywanych badań, Przychodnia Medyczna Gdynia zakupiła nowy aparat do badań usg.
  Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

  Szanowni Państwo! 
  Nieustannie się rozwijamy. 
  Dbając o najwyższą jakość wykonywanych badań, Przychodnia Medyczna Gdynia zakupiła nowy aparaty do badań usg.

  Kilka słów o najnowszym aparacie USG:

  Aparat USG GE Voluson E8 BT18, to aparat nowoczesnej technologii o fantastycznych możliwościach obrazowania. Służy przede wszystkim do badań prenatalnych.
  Dzięki wysokiej jakości i funkcjom 3/4D HD Live Studio pozwala zobaczyć więcej i dokładniej.
  Aparaty tego typu są wykorzystywane w najlepszych klinikach ginekologii i położnictwa na świecie. Daje lekarzowi duży komfort pracy, a pacjentkom maksymalną pewność trafnej diagnozy.
  Przebieg badania jest wyświetlany na dużym ekranie, natomiast dokumentacja zdjęciowa z aparatu USG jest przesyłana na komputer ze specjalistycznym oprogramowaniem, dzięki czemu możemy tworzyć przejrzyste opisy badań wraz z kolorowymi zdjęciami – w bardzo czytelnej dla pacjentki formie.

  Voluson E8 BT18 posiada bardzo wysokiej rozdzielczości obrazowanie z układem poczwórnego beamformera, stawia to aparaty tej serii w absolutnej czołówce diagnostyki ultrasonograficznej.
  Unikatowy tryb 3D View - wyświetlanie animacji 3D w czasie rzeczywistym oraz opracowywanie otrzymanej bryły za pomocą licznych funkcji obróbki obrazu, zawierających: multiplanar mode, volumerendering, surface mode, minimum transparence mode, maximum transparence mode, X-ray mode itd.
  Innowacyjne w technologii ultradźwiękowej obrazowanie 4D RealTime 3D z szybkością skanowania do 40 objętości/sek oraz Funkcja Beta View dostępna tylko w specjalistycznych sondach objętościowych umożliwiającą przesuwanie płaszczyzny skanu o 90 stopni.

 • W związku z rozwojem Medycznej Gdyni, z przyjemnością informujemy, że od 1 kwietnia 2022 roku otwieramy nowy Oddział Naszej Przychodni w Gdyni przy ul. Bema 16/2.
  W Oddziale B będzie przyjmowało 6 specjalistów z zakresu dermatologii, ginekologii, reumatologii i psychiatrii. 
  Oddział B będzie się mieścił 450 metrów od Oddziału Głównego.

  DRODZY PACJENCI!
  W związku z rozwojem Medycznej Gdyni, z przyjemnością informujemy, że od 1 kwietnia 2022 roku otwieramy nowy Oddział Naszej Przychodni w Gdyni przy ul. Bema 16/2.

  W Oddziale B będzie przyjmowało 6 specjalistów:
  • dermatolog  
  lek. Rafał Sługocki
  • ginekolog
  lek. Kaja Majda
  lek. Anna Czyżewicz
  • reumatolog
  lek. Marianna Mazurek – Ciuba
  • psychiatra
  lek. Anna Kowalska
  lek. Izabela Kołomańska

  Powyżej wymienieni specjaliści od 1 kwietnia 2022 będą przyjmować TYLKO w Oddziale B.

  Rejestracja na wizyty będzie odbywała się tak jak dotychczas – telefonicznie, mailowo, przez portal ZnanyLekarz.pl oraz bezpośrednio w Rejestracji zarówno w Oddziale Głównym (ul. Władysława IV 59) i Oddziale B (ul. Bema 16/2).

  W obu oddziałach, tj. Oddziale Głównym i Oddziale B będzie możliwa rejestracja do wszystkich lekarzy, niezależnie w którym Oddziale przyjmuje dany lekarz.

  TRASA Z PRZYCHODNI MEDYCZNA GDYNIA ODDZIAŁ GŁÓWNY DO PRZYCHODNI MEDYCZNA GDYNIA ODDZIAŁ B

 • У зв’язку з війною за нашим східним кордоном, ми вирішили надати допомогу громадянам України, які живуть і/або працюють у Польщі, та їхнім сім’ям.
  З дня 01.03.2022 аж до того моменту, поки це буде актуально і необхідно, клініка Medyczna Gdynia буде реалізувати програму «Солідарність з українським народом». Ми надаємо знижку 25% на всі медичні послуги громадянам України.

  СОЛІДАРНІ З УКРАЇНСЬКИМ НАРОДОМ

  У зв’язку з війною за нашим східним кордоном, ми вирішили надати допомогу громадянам України, які живуть і/або працюють у Польщі, та їхнім сім’ям.
  З дня 01.03.2022 аж до того моменту, поки це буде актуально і необхідно, клініка Medyczna Gdynia буде реалізувати програму «Солідарність з українським народом». Ми надаємо знижку 25% на всі медичні послуги громадянам України.
  Часто люди українського похождення, яких ми минаємо щодня на вулицях, у магазинах, в коледжах і школах, а також у нашій поліклініці, не мають медичного страхування. Окрім того, воно буде недоступним для людей, які щойно прибули в Польщу. Це робить неможливим надання цим людям навіть найпростіших медичних послуг. Більше того, зараз вони витрачають значну частину своїх заощаджень на пожертви та утримання своїх близьких. З цього виникає, що українці сильно обтяжені фінансово, а також фізично та морально виснажені. І саме тому їм потрібна наша допомога.
  Ми хочемо підтримувати Україну, як можемо. Надзвичайна трагедія та напасть підступила до домівок її громадян. Ми захоплюємося їхнім ентузіазмом щодо боротьби, дружнім, згуртованим духом, а також підходом до багатьох питань (не лише стосовно актуальної політичної ситуації). Ви Великі Люди!

  SOLIDARNOŚĆ Z NARODEM UKRAIŃSKIM

  W związku z wojną za naszą wschodnią granicą zdecydowaliśmy się pomóc obywatelom tego kraju, którzy mieszkają lub/i pracują w Polsce oraz ich rodzinom. 
  Od 01.03.2022 do odwołania przychodnia Medyczna Gdynia realizuje program „Solidarność z narodem Ukraińskim”. Oferujemy 25% zniżki na wszystkie usługi medyczne dla obywateli Ukrainy.
  Często ludzie pochodzący z tej strony, których mijamy codziennie na ulicach, w sklepach, na uczelniach i w szkołach, a także w naszej klinice, nie mają ubezpieczenia zdrowotnego. W szczególności nie będą go mieć osoby dopiero przybywające do Polski. Uniemożliwia im to nawet realizację najbardziej podstawowych usług zdrowotnych. Ponadto obecnie dużą część swoich oszczędności poświęcają oni dotacjom i utrzymaniu swoich bliskich. Są więc obciążeni finansowo, a także wycieńczeni fizycznie i psychicznie. Dlatego potrzebują naszej pomocy.
  Chcielibyśmy wspomóc ich tak, jak możemy. Zostali oni dotknięci niewyobrażalną tragedią. Podziwiamy ich zapał do walki, chart ducha, podejście do wielu kwestii (nie tylko aktualnej sytuacji politycznej). Jesteście wielcy!

  SOLIDARITY WITH THE UKRAINIAN NATION

  Because of the war in Ukraine, we have decided to help the citizens of this country who live or/and work in Poland and their families.
  From 01.03.2022 until further notice, Medyczna Gdynia implements the program "Solidarity with the Ukrainian nation". We offer 25% discount on all medical services for citizens of Ukraine.
  Often people from this side of the world, whom we pass on the streets, in shops, in universities and schools, as well as in our clinic every day, do not have health insurance. In particular, people arriving to Poland will not have it. This prevents them even from providing the most basic health services. In addition, they now use a large part of their savings to donate and to take care of their loved ones. They are financially burdened and physically and mentally exhausted. That's why they need our help.
  We would like to help them in any way we can. They have been touched by an unimaginable tragedy. We admire their zeal to fight, the spirit of the charter, the approach to many issues (not only the current political situation). You are the best!

   

 • Szanowni Państwo!
  Do oferty naszych zabiegów dołączyliśmy zabiegi wazektomii.
  Jest to metoda traktowana jako antykoncepcja dla mężczyzn. Zabieg odbywa się w warunkach ambulatoryjnych i nie należy do skomplikowanych.
  Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

  Wazektomia jest zabiegiem polegającym na przecięciu ciągłości nasieniowodów. Zabieg może odbywać się w warunkach ambulatoryjnych i nie należy do skomplikowanych. Istotną kwestią jest brak stosowania skalpela oraz zakładania szwów, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko powstawania krwiaków, dolegliwości bólowych oraz możliwość zakażenia. Pacjenci wracają do aktywności seksualnej w krótkim czasie.

  W pierwszym etapie zabiegu zostaje znieczulona skóra moszny, w następnym przecina się nasieniowody, około 3 cm od najądrza. Ważne jest to, że wazektomia jest zupełnie bezbolesna, pacjent może odczuwać jedynie dyskomfort. 
  Nasieniowody zamyka się przy pomocy elektrokoagulacji igłowej, a ich końce umieszcza się w różnych przedziałach moszny (tzw. przełożenie powięzi). Ogranicza się przez to możliwość ponownego złączenia nasieniowodów do 0,5%. Istnieje możliwość wykonania zabiegu metodą kanadyjską, przy której nasieniowody zostają otwarte, a sam zabieg trwa około 60 minut. 

  W jakim wieku można wykonać wazektomię?
  Wiek pacjenta nie jest czynnikiem decydującym ale granica wiekowa zależy od prawa obowiązującego w konkretnym kraju. Przykładowo w Stanach Zjednoczonych wazektomię można wykonać po ukończeniu 18 roku życia ale w krajach skandynawskich dopiero po ukończeniu 25 roku życia. 
  W Polsce nie ma regulacji prawnych, więc do każdego pacjenta stosuje się indywidualnie podejście. Badania pokazały, że pacjenci którzy wykonali wazektomię przed 30 rokiem życia, dużo częściej żałują swojej decyzji niż pacjenci starsi. Niezwykle istotnym czynnikiem jest świadomość pacjenta, stan cywilny oraz ilość posiadanych dzieci. Decyzja powinna być przemyślana i podjęta bez żadnego stresu.
  Lekarz powinien przede wszystkim wziąć pod uwagę dobro pacjenta, dlatego ma prawo odmówić wykonania zabiegu, jeżeli stwierdzi, że zabieg negatywnie może wpłynąć na zdrowie psychiczne (żałowanie decyzji, depresja) oraz fizyczne pacjenta (chęć dalszego posiadania dzieci mimo zabiegu, wykonanie zabiegu z powodów kłopotów w małżeństwie, brak partnera seksualnego). Odmienna orientacja seksualna nie jest przeszkodą do wykonania wazektomii.

  Czy wazektomia jest odwracalna?
  Wazektomia jest odwracalna, lecz ponowne odtworzenie ciągłości nasieniowodów jest zabiegiem dużo bardziej skomplikowanym, kosztownym oraz niegwarantującym przywrócenia płodności. 

  Czy wazektomia działa natychmiast?
  Wazektomia nie działa natychmiast! Ważne jest, aby wykonać badanie ogólne nasienia 3 miesiące po zabiegu, dzięki któremu można ocenić efektywność wazektomii. Nasienie nie zawiera ruchomych plemników po upływie 3 miesięcy u  około 80% mężczyzn. W przypadku plemników nieruchomych ich ilość nie powinna przekraczać 100 tysięcy w 1 ml. W przeciągu tych 3 miesięcy niezbędnych jest minimum 20-30 wytrysków, żeby całkowicie oczyścić nasieniowody z pozostałych plemników. Pacjent powinien niezwłocznie przesłać wynik badania nasienia lekarzowi, który przeprowadził zabieg. Urolog po analizie wyniku poinformuje pacjenta (najczęściej telefonicznie), czy można rozpocząć współżycie bez zabezpieczenia. Jeżeli po wykonaniu badania nasienia stwierdza się obecność ruchomych plemników w ilości większej niż 100 tysięcy w 1 ml, to konieczne jest wykonanie kolejnego badania w odstępie 6 tygodni. Obowiązuje ta sama zasada odnośnie ilości wytrysków. Obecność ruchomych plemników po 6 miesiącach od wazektomii wymaga ponownego wykonania zabiegu. 

  Szczegółowe informacje dotyczące kosztu oraz rejestracji na zabieg uzyskasz w Naszej Rejestracji lub pod numerami telefonów:
  58 500 46 87
  58 500 46 88

 • To zrozumiałe, że każda choroba dziecka budzi u rodzica duże emocje - niepewność połączona z brakiem wiedzy i stale pogarszającym się stanem zdrowia skutkuje tym, że opiekunowie szukają jak najszybszej konsultacji z lekarzem. To sprawia, że granice między faktyczną potrzebą pomocy a zbyt pochopną decyzją o wyjeździe do specjalisty bardzo się zacierają i są trudne do wychwycenia.

  Choroba dziecka zawsze wywołuje stan podwyższonej gotowości u rodziców, którzy działając w emocjach, próbują najpierw jak najszybciej umówić się do specjalisty. - W przypadku gdy stan dziecka niepokoi rodziców, powinno ono być zbadane przez pediatrę, termin tego badania w dużym stopniu zależy od doświadczenia rodziców - wskazują lekarze.
  - Wiem, że panikuję, ale wychodzę z założenia, że tylko tak mogę wykluczyć zagrożenie. W większości chorób nie była ostatecznie potrzebna większa interwencja, ale nasz lekarz jest przyzwyczajony do mojego podejścia - pisze pani Ania z Sopotu, mama dwójki dzieci.

  Nie jest to odosobniony przypadek, wielu rodziców woli skonsultować stan zdrowia dziecka już na samym początku choroby - w momencie kiedy pociecha jest po prostu "niewyraźna" lub gdy zaczyna się katar czy kaszel bądź pojawia się wysypka.

  To zrozumiałe, że każda choroba dziecka budzi u rodzica duże emocje - niepewność połączona z brakiem wiedzy i stale pogarszającym się stanem zdrowia skutkuje tym, że opiekunowie szukają jak najszybszej konsultacji z lekarzem. To sprawia, że granice między faktyczną potrzebą pomocy a zbyt pochopną decyzją o wyjeździe do specjalisty bardzo się zacierają i są trudne do wychwycenia.

  - Nie ma złotej reguły. Z pewnością rodzice mniejszych dzieci przychodzą częściej i częściej przychodzą z lekkimi objawami. Natomiast lepiej, żeby rodzic przyszedł raz za dużo niż raz za mało. Trudno się zresztą dziwić, jeśli rodzic nie ma doświadczenia, to bardzo trudno mu ocenić stan zdrowia. Drugą stroną medalu jest fakt, że czekając długo w przychodni z "lekkim" przeziębieniem, jesteśmy narażeni również na zakażenie innymi patogenami. Jeśli jednak rodzic czuje niepokój, to powinien udać się do lekarza, pediatry czy punktu NOCH. Zdarzają się bowiem poważne choroby, które dają niecharakterystyczne objawy, podobne do symptomów innych lżejszych chorób - wskazuje Piotr Komarnicki z przychodni Medyczna Gdynia.

  Czytaj więcej na:
  https://zdrowie.trojmiasto.pl/Chore-dziecko-kiedy-zaczac-szukac-lekarza-Lepiej-zeby-rodzic-przyszedl-raz-za-duzo-n159870.html

 • Z przyjemnością informujemy, że w Naszej Przychodni zapewniamy profesjonalną opiekę medyczną 
  również wszystkim małym pacjentom.
  Serdecznie zapraszamy do skorzystania z konsultacji naszych specjalistów.

  Z przyjemnością informujemy, że w Naszej Przychodni zapewniamy profesjonalną opiekę medyczną 
  również wszystkim małym pacjentom.
  Serdecznie zapraszamy do skorzystania z konsultacji naszych specjalistów.

  Specjalizujemy się w leczeniu dzieci w dziedzinach:
   - pediatra, 
   - neonatolog,
   - diabetolog dziecięcy,
   - endokrynolog dziecięcy,
   - nefrolog dziecięcy,
   - neurolog dziecięcy,
   - psychiatra dziecięcy
  Ponadto dzieci przyjmują także specjaliści z zakresu:
   - dermatologii,
   - ginekologii,
   - laryngologii,
   - ortopedii (m.in. usg bioderek)

 • Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że do grona naszych specjalistów, w czerwcu bieżącego roku, dołączył lek. med. Piotr Komarnicki - doświadczony pediatra i specjalista neonatologii. Serdecznie zapraszamy małych pacjentów wraz z rodzicami do skorzystania z konsultacji. 

  Nowy lekarz w Naszej Przychodni!

  Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że do grona naszych specjalistów w czerwcu dołączył lek. med. Piotr Komarnicki - doświadczony pediatra i specjalista neonatologii. 
  Jest absolwentem Akademii Medycznej w Gdańsku. Ponad 20 letnie doświadczenie zdobywał pracując w Poradni Dziecięcej (jako lekarz POZ), w Klinice Neonatologii UCK (m.in. w Oddziale Intensywnej Opieki Noworodka) oraz w Hospicjum Domowym dla Dzieci. Bardzo lubi swoją pracę i swoich małych pacjentów z radością niosąc im pomoc. 
  W wolnych chwilach pasjonuje się pszczelarstwem, jazdą szybkimi samochodami i wędrówkami po Bieszczadach.

  Serdecznie zapraszamy małych pacjentów wraz z rodzicami do skorzystania z konsultacji. 


 • Godziny otwarcia:
  poniedziałek – piątek 8.00 - 20.00
  sobota – niedziela 9.00 - 14.00
  Serdecznie zapraszamy!

  Szczegółowy grafik naszych specjalistów dostępny jest w rejestracji pod nr telefonu 58 500 46 87 lub 58 500 46 88
  Zachęcamy również do umawiania swoich wizyt przez naszą stronę internetową.

  Jednocześnie informujemy, że cały personel Przychodni został zaszczepiony przeciwko Covid-19.

  Serdecznie zapraszamy!

 • Witaminy, mikroelementy, odżywki - wiele osób zażywa je w ogromnych ilościach, licząc na to, że dzięki temu wzmocnią odporność i zminimalizują ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Czy na pewno można je stosować bez żadnych ograniczeń i czy możemy mieć gwarancję, że przy tak intensywnej suplementacji nie zachorujemy na COVID-19?

  Rynek suplementów jest bogaty i różnorodny. Zewsząd bombardują nas reklamy środków wzmagających odporność, uzupełniających braki witamin, zapewniających ochronę i regenerację wątrobie, trzustce i innym organom, a także stanowiących remedium na skołatane nerwy. Nic więc dziwnego, że człowiek, który nie przyjmuje nic, może w dzisiejszych czasach czuć się nieswojo. Tymczasem to, co faktycznie może poprawić naszą odporność, niekoniecznie musi znajdować się w aptece.

  Moda na stosowanie suplementów podczas pandemii COVID-19 nasiliła się jeszcze bardziej. Nie oznacza to jednak, że każdy takiej suplementacji potrzebuje, bo w wielu przypadkach wystarczy zbilansowana dieta.

  - W związku z pandemią COVID-19 w internecie krąży wiele doniesień o cudownych kuracjach i substancjach mających właściwości profilaktyczne czy też lecznicze - mówi lek. Hubert Białasiewicz, specjalista chorób wewnętrznych przyjmujący m.in. w przychodni Medyczna Gdynia. - Rynek suplementów medycznych jest w dzisiejszych czasach rozbudowany i apteki więcej zarabiają na suplementach i preparatach paramedycznych niż na lekach na receptę. Prawda jest jednak taka, iż stosując zbilansowaną dietę opartą o prawidłową piramidę żywieniową, nie potrzebujemy w zasadzie żadnej suplementacji - podkreśla.

  Czytaj więcej na:
  https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/COVID-19-czy-witaminy-i-suplementy-ograniczaja-ryzyko-zakazenia-n151091.html

 • Obawa przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 oraz jesienna aura sprawiają, że dbałość o odpowiednią dawkę ruchu nierzadko schodzi na dalszy plan. Często dajemy się ponieść jesiennemu nastrojowi i rezygnujemy z aktywności fizycznej. Czy słusznie?

  Obawa przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 oraz jesienna aura sprawiają, że dbałość o odpowiednią dawkę ruchu nierzadko schodzi na dalszy plan. Często dajemy się ponieść jesiennemu nastrojowi i rezygnujemy z aktywności fizycznej. Naszym dzieciom również odpuszczamy i częściej pozwalamy na oglądanie telewizji czy korzystanie z tabletu. Tym bardziej że wielu rodziców pracuje zdalnie, a dzieci z różnych powodów nie chodzą do żłobka, przedszkola czy szkoły.
  Jednak należy pamiętać, że aktywność fizyczna jest ważna, zwłaszcza dzieci powinny mieć ją zapewnioną. WHO zaleca, aby dzieci od 1 do 4 roku życia spędzały trzy godziny dziennie na różnego rodzaju aktywnościach fizycznych o dowolnej intensywności. Dzieci w wieku od 5 do 17 lat potrzebują co najmniej 60 minut ruchu o umiarkowanej lub dużej intensywności, a jeszcze dłuższy wysiłek zapewnia dodatkowe korzyści zdrowotne. Większość codziennej aktywności fizycznej powinna być aerobowa (wysiłek tlenowy): bieganie, jazda na rowerze, skakanie, gry zespołowe. Przynajmniej trzy razy w tygodniu należy włączać zajęcia o dużej intensywności, w tym te wzmacniające mięśnie i kości, czyli ćwiczenia bardziej siłowe.

  - Aktywność fizyczna jest zalecana każdemu dziecku niezależnie od pory roku. Warto tylko dostosować ją do panujących warunków. Pamiętajmy o noszeniu maseczki na nosie i ustach w przestrzeni publicznej i zmniejszmy liczbę bliskich kontaktów, jeśli nie są konieczne - przypomina dr n. med. Łukasz Szmygel, specjalista pediatrii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej z Medyczna Gdynia.

  Czytaj więcej na:
  https://zdrowie.trojmiasto.pl/Aktywnosc-na-powietrzu-zamiast-kolejnych-godzin-przed-ekranem-n149917.html