W chwili obecnej w Przychodni przyjmuje ok 70 lekarzy specjalistów. Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą specjalistów ...
radiolog w trakcie specjalizacji
Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Wydziału Lekarskiego.
Pracuje w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej, gdzie odbywa szkolenie specjalizacyjne z radiologii.
Uczestniczka wielu sympozjów, szkoleń i kursów z zakresu ultrasonografii, m.in w onkologii i urologii.
Specjalizuje się w diagnostyce obrazowej dorosłych i dzieci.
Główne zainteresowania zawodowe to:
- diagnostyka ultrasonograficzna chorób skóry i tkanki podskórnej,
- ultrasonografia układu moczowego dorosłych i dzieci
- kompleksowa diagnostyka obrazowa w onkologii
Wykonuje badania w zakresie: usg jamy brzusznej dorosłych i dzieci, usg tarczycy, usg węzłów chłonnych, usg tkanek miękkich, usg ślinianek, usg mózgowia przezciemiączkowe, usg moszny (jąder), usg piersi, usg mózgowia przezciemiączkowe, usg jamy brzusznej z oceną refluksu żołądkowo-przełykowego u dzieci, usg układu moczowego u dorosłych i dzieci
Pasjonatka malarstwa akwarelowego, florystyki i sportów gimnastycznych.
Miłośniczka kotów norweskich leśnych.
radiolog w trakcie specjalizacji
Absolwent Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, lekarz w trakcie specjalizacji w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej, na co dzień pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu w Zakładzie Radiologii. Zainteresowany diagnostyką ultrasonograficzną już od czasów studiów, stara się łączyć wiedzę kliniczną z potencjałem USG by postawić trafne rozpoznanie lub skierować pacjenta na właściwą ścieżkę diagnostyczną. Członek Polskiego Towarzystwa Radiologicznego, uczestnik licznych kursów i szkoleń doskonalących z tematyki USG. Jego główne zainteresowania zawodowe to ultrasonografia w endokrynologii, chirurgii i urologii oraz diagnostyka onkologiczna.
Wykonuje badania USG oraz USG Doppler z zakresu:
- USG jamy brzusznej z oceną układu moczowego
- USG tarczycy i przytarczyc
- USG ślinianek
- USG węzłów chłonnych
- USG szyi (ocena tarczycy, węzłów chłonnych i ślinianek)
- USG moszny (w tym jąder)
- USG powłok brzusznych pod kątem przepuklin
- USG tkanek miękkich
- Doppler tętnic domózgowych
- Doppler tętnic kończyn dolnych
- Doppler aorty brzusznej i tętnic biodrowych
Prywatnie miłośnik boksu oraz kotów rasy Cornish Rex.
radiolog w trakcie specjalizacji
Lekarz radiolog z doświadczeniem klinicznym, zarówno w zakresie chorób dorosłych, jak i dzieci.
Na co dzień zajmująca się diagnostyką onkologiczną.
Wykonuje badania:
- USG tarczycy
- USG jamy brzusznej i miednicy
- USG tkanek miękkich
- USG węzłów chłonnych
- USG ślinianek
- USG jąder
- USG mózgowia przezciemiączkowe
- USG układu moczowego u dorosłych i dzieci
- USG piersi
Radiolog w Gdyni - umów się on-line
Diagnostyka USG (ultrasonografia) to nieinwazyjna metoda badania wewnętrznych narządów ciała za pomocą dźwięków o wysokiej częstotliwości (ultradźwięków). USG wykorzystuje fale dźwiękowe, które są wysyłane do wnętrza ciała i odbijane z powrotem, tworząc obraz wewnętrznych narządów.
USG jest często wykorzystywane do wizualizacji narządów wewnętrznych, takich jak serce, wątroba, płuca, nerki i pęcherz moczowy, a także w czasie ciąży do monitorowania rozwoju płodu.
Lekarze radiolodzy w przychodni Medyczna Gdynia specjalizują się w diagnostyce chorób przy użyciu badań ultrasonograficznych (USG).
Diagnosta USG jest odpowiedzialny za interpretację badań USG, a także za przeprowadzanie procedur radiologicznych, takich jak biopsje i punkcje, w celu uzyskania dodatkowych informacji diagnostycznych.
Podczas badania USG, pacjent kładzie się na leżance, a lekarz przesuwa specjalnym urządzeniem, zwanym głowicą ultrasonograficzną po powierzchni skóry w celu uzyskania obrazów wewnętrznych narządów.
Fale dźwiękowe wysyłane przez głowicę ultrasonograficzną penetrują skórę i tkanki ciała, a następnie odbijają się od narządów wewnętrznych i są odbierane przez głowicę. Te sygnały są następnie przetwarzane na obrazy, które można wyświetlić na ekranie monitora.
Badanie USG jest nieinwazyjne, bezbolesne i bezpieczne dla pacjentów. Jest często wykorzystywane w diagnostyce i monitorowaniu chorób, takich jak choroby serca, nowotwory, choroby jamy brzusznej, choroby narządów płciowych, a także do monitorowania rozwoju dziecka w łonie matki.