Operacja stulejki - Gdańsk

Przychodnia Medyczna Gdynia to placówka medyczna znajdująca się w bliskiej odległości od Gdańska – ok. 30 min. jazdy samochodem lub innym środkiem komunikacji. To jedyna przychodnia czynna siedem dni w tygodniu.

Pośród licznych zabiegów wykonywanych w naszej przychodni są również przeprowadzane zabiegi operacji stulejki. Dlatego jeśli szukasz w Google OPERACJA STULEJKI GDAŃSK wybierz przychodnię Medyczna Gdynia mieszczącą się w Gdyni - niedaleko Gdańska.

Stulejka to męska dolegliwość na którą cierpi około 15% panów. Polega ona na zwężeniu ujścia napletka na tyle, że nie zsuwa się on poza żołądź prącia.

Stulejka (łac. phimosis) może być wrodzona lub nabyta. Może być też całkowita (pełna) czyli taka, gdy nie jest możliwe zsunięcie napletka z penisa nawet w stanie spoczynku natomiast stulejka częściowa (niepełna) czyli taka, kiedy napletek zsuwa się z penisa w stanie spoczynku, ale nie odsłania żołędzi we wzwodzie, a nawet jeśli tak, to powoduje ucisk i ból.
Prawidłowo rozwinięty napletek, który chroni i osłania bardzo wrażliwą na dotyk żołądź prącia, zarówno w spoczynku jak i w stanie wzwodu, powinien łatwo i bezboleśnie dać się zsunąć z żołędzi do tzw. rowka zażołędnego, tzn. zagłębienia znajdującego się między żołędzią a trzonem prącia.
Należy jednak pamiętać, że u większości chłopców do około 2-3 roku życia nie można napletka odsunąć do rowka zażołędnego, i uważane jest to jako stan fizjologiczny. W przypadku noworodków napletek jest sklejony z żołędzią za pomocą mastki.

Stulejka nie zagraża wprost ani życiu, ani zdrowiu ale jest dolegliwością utrudniającą lub nawet uniemożliwiającą życie seksualne, a poza tym stanowi przeszkodę w zachowaniu higieny, co może doprowadzić do groźnych powikłań. W skrajnych przypadkach powoduje trudności przy oddawaniu moczu. Stulejka i spowodowane przez nią trudności z utrzymaniem higieny intymnej mężczyzn jest również zagrożeniem dla kobiet – ich partnerek. Może powodować u nich groźne infekcje a nawet choroby nowotworowe. Dlatego ci z mężczyzn, którzy obserwują choć niektóre z powyżej opisanych objawów powinni zgłosić się do lekarza, ponieważ być może czeka ich zabieg zwany operacją stulejki.

Skuteczne leczenie stulejki w Gdańsku:


Niezależnie od tego, czy stulejka jest przypadłością wrodzoną czy nabytą, wymaga interwencji specjalisty – im szybciej, tym lepiej. Nieoperowana zwykle nasila się i powoduje coraz większe trudności. Leczenie stulejki polega na operacyjnym poszerzeniu ujścia napletka poprzez nacinanie skóry, częściowe lub całkowite jej usunięcie czyli obrzezanie.  

O konieczności operacji stulejki / usunięcia stulejki zawsze decyduje lekarz specjalista – urolog.

Zabieg trwa około 30 – 40 minut, wykonywany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym (jest bezbolesny), w trybie ambulatoryjnym. Gojenie ran trwa około dwóch tygodni a całkowitą sprawność, także seksualną, pacjent odzyskuje po upływie około miesiąca.

Przygotowanie do zabiegu operacji stulejki:


- należy zastosować się do wytycznych lekarza podczas wizyty kwalifikacyjnej,
- o wszystkich przyjmowanych lekach (również tych bez recepty) należy poinformować lekarza, który będzie przeprowadzał zabieg,
- należy wyleczyć ewentualne stany zapalne – ma to duże znaczenie dla poprawnego przebiegu rekonwalescencji,
- okolica poddawana zabiegowi powinna być wydepilowana

 

Zalecenia po zabiegu:


Po zabiegu operacji stulejki pacjent powinien zapewnić sobie bezpieczny powrót do domu, ponieważ do momentu ustania działania środka znieczulającego zabronione jest prowadzenie samochodu.

CENNIK OPERACJI STULEJKI GDAŃSK:

Szczegółowe informacje dotyczące ceny operacji stulejki Gdańsk udzielane są przez e-mail rejestracja@medycznagdynia.pl, formularz kontaktowy na stronie www.medycznagdynia.pl , telefonicznie lub osobiście w naszej przychodni.

W Medycznej Gdyni operacje stulejki przeprowadzane są przez doświadczonych specjalistów urologii. Zgłaszając się do nas na operację stulejki masz pewność profesjonalnego podejścia do pacjenta, oferujemy bardzo szybki czas oczekiwania na zabieg, jak również atrakcyjne ceny.