Interniści

lek. Hubert Białasiewicz

internista, badania kierowców

W 1998 roku ukończył Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi.  Jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz lekarzem wojskowej medycyny morskiej. Stara się leczyć przede wszystkim pacjentów, a nie tylko ich choroby, czy „złe wyniki”. Szczególną wagę przywiązuje do terapii nadciśnienia tętniczego.  Posiada szerokie uprawnienia w dziedzinie medycyny pracy (również do pracy w zasięgu promieniowania jonizującego), przeprowadza badania  kierowców, kandydatów na kierowców, badania dla osób ubiegających się o pozwolenie na posiadanie broni oraz badania marynarzy, nurków i osób pracujących w odmiennych strefach klimatycznych.

lek. Joanna Majorkiewicz Zdziebło

internista

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się  w medycynie rodzinnej. Zdobyła uprawnienia do badania kierowców kat. A i B. Posiada 18-letnie doświadczenie pracy w POZ jako internista.

lek. Joanna Przekwas

internista, geriatra

Jest absolwentką  Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku.
Członek Polskiego Towarzystwa Geriatrycznego.
Od początku pracy zawodowej jest związana z Gdynią. Obowiązki lekarza rodzinnego w  POZ do 2019 łączyła z pracą w Poradni Profilaktyki Chorób Odtytoniowych, Profilaktyki Chorób Układu Krążenia oraz Poradni Geriatrycznej, w której leczone są choroby osób po 60 roku życia.
Obecnie w ramach promocji zdrowia prowadzi zajęcia edukacyjne dla seniorów poza Trójmiastem, współpracuję z Fundacją PoZdro, która zajmuje się problemami zdrowotnymi związanymi z otyłością u dzieci i młodzieży.

Główne zainteresowania zawodowe to: leczenie nadciśnienia tętniczego,cukrzycy typu 2, chorób tarczycy, chorób wątroby, zaburzeń gospodarki lipidowej, otyłości i nadwagi, zaburzeń snu, pamięci i nastroju oraz unikanie stosowania zbyt wielu leków.

Nadal pracuje jako lekarz rodzinny i geriatra.

Prywatnie pasjonatka aktywnego stylu życia. Dużo czasu ze swą rodziną i psem poświęca na sport.
W czasie wolnym lubi czytać książki (ostatnio o zdolnościach poznawczych psów) i uczyć się języków obcych.

lek. Sylwia Wolf

internista, endokrynolog

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, w latach 2008-2014 rezydentka Kliniki Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych UCK w Gdańsku, w latach 2014-2018 rezydentka Oddziału Onkologii Klinicznej Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni.
Zajmuje się chorobami dorosłych zarówno sezonowymi, typu:
- przeziębienie,
- angina,
- zapalenie gardła lub krtani,
- zapalenie oskrzeli i płuc,
jak również chorobami przewlekłymi typu:
- nadciśnienie tętnicze,
- dyslipidemia (wysoki cholesterol lub trójglicerydy),
- refluks żołądkowo-przełykowy,
- przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka lub dwunastnicy,
oraz niedoczynność tarczycy, co stanowi jedno z jej głównych zainteresowań zawodowych.
Pomaga także w diagnostyce i leczeniu uciążliwych dolegliwości w postaci: bólów brzucha, zgagi, bólów w klatce piersiowej, kaszlu, bólów kręgosłupa czy problemów z oddawaniem moczu.
Zleca odpowiednie badania profilaktyczne celem sprawdzenia stanu zdrowia, pomaga w rzuceniu palenia papierosów czy zrzuceniu zbędnych kilogramów.

Matka dwóch chłopców, uwielbia podróże i tańce latynoskie.

lek. Grażyna Czekaj

reumatolog, internista, lekarz balneologii i medycyny fizykalnej, lekarz sądowy

Posiada specjalizację w zakresie chorób wewnętrznych, reumatologii, balneologii. Od 2009 r wykonuje czynności lekarza sądowego.
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Uzyskała specjalizację z reumatologii w Instytucie Reumatologii w Warszawie.