Dermatolodzy

lek. Rafał Sługocki

dermatolog

Od 1 kwietnia 2022 przyjmuje tylko w Oddziale B - Gdynia ul. Bema 16/2

Specjalista z zakresu dermatologii i wenerologii, medycyny morskiej i tropikalnej, posiadający długoletnie doświadczenie zawodowe i rzeszę zadowolonych pacjentów.

Od zawsze związany z Gdynią. Absolwent II LO im. Adama Mickiewicza w Gdyni. Ukończył wydział lekarski Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Staże podyplomowe odbywał w 7 Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku, gdzie później pracował jako asystent, zastępca ordynatora a następnie ordynator Oddziału Dermatologii do 2012 roku.

Po ukończeniu studiów podyplomowych na wydziale Zarządzania UG zajmował stanowisko Dyrektora w ogólnopolskim Centrum Medycznym jednocześnie prowadząc indywidualną praktykę lekarską.

Wolny czas spędza podróżując, żeglując i jeżdżąc na nartach. Interesuje się sztuką kulinarną.

dr n. med. Marta Malek

dermatolog

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2009 roku rozpoczęła specjalizację w dziedzinie „dermatologia i wenerologia” w ramach rezydentury w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2013 roku obroniła rozprawę doktorską dotyczącą patogenezy świądu u chorych z pierwotnymi chłoniakami skóry. Jest autorką i współautorką 25 publikacji naukowych oraz doniesień zjazdowych. Uczestniczy w licznych szkoleniach i konferencjach stale podnosząc swoje kwalifikacje. Członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

lek. Magdalena Żywiecka

dermatolog

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, w 2016 roku uzyskała bardzo dobry wynik z Państwowego Egzaminu Lekarskiego, co pozwoliło jej na rozpoczęcie specjalizacji z Dermatologii i Wenerologii, którą kontynuuje aktualnie jako lekarz rezydent na Oddziale Dermatologii w Szpitalu COPERNICUS w Gdańsku. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu najciężej chorych Pacjentów z łuszczycą pospolitą i łuszczycowym zapaleniem stawów w ramach Programów Lekowych leczenia biologicznego. 
W codziennej praktyce klinicznej zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób skóry, włosów i paznokci oraz chorób przenoszonych drogą płciową.
Do kręgu jej szczególnych zainteresowań należą:
- łuszczyca pospolita, 
- choroby pęcherzowe, 
- trądzik pospolity i trądzik różowaty.
- atopowe zapalenie skóry 
- wykonuję badanie dermatoskopowe zmian skórnych

Do każdego Pacjenta i jego problemu podchodzi indywidualnie, mając na celu nie tylko poprawę wyglądu skóry ale przede wszystkim holistyczne podejście do zachowania zdrowia.
Przyjmuje zarówno dorosłych jak i dzieci w każdym wieku. 
Konsultacje możliwe także w języku angielskim.

lek. Adam Wilczek

dermatolog

Jest dermatologiem - wenerologiem, absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Od ponad 25 lat zajmuje się leczeniem chorób skóry, chorób wenerycznych oraz oceną dermatoskopową zmian skórnych. Wykonuje różne zabiegi „małe chirurgiczne” oraz zabiegi dermatologii estetycznej. W celu podwyższenia swoich kwalifikacji uczęszcza w licznych kursach, w seminariach i warsztatach, zarówno w kraju jak i za granicą. 
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (PTD) oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Morskiej, Tropikalnej i Podróży (PTMMTiP).
W chwilach wolnych lubi podróżować. 

lek. Beata Wańczyk-Dręczewska

dermatolog, lekarz medycyny estetycznej

Jest absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, obecnie odbywa szkolenie specjalizacyjne z dermatologii i wenerologii w Klinice Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunologii Klinicznej w Olsztynie. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób skóry, wykonuje badania dermatoskopowe znamion oraz zabiegi z zakresu dermatochirurgii i medycyny estetycznej.
W kontakcie z pacjentem opiera się na indywidualnym podejściu oraz najbardziej aktualnej wiedzy medycznej. Stale pogłębia swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w konferencjach, kursach i warsztatach.

lek. Marta Taube

dermatolog, lekarz medycyny estetycznej

Lekarz w trakcie specjalizacji w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie pracuje w Oddziale Dermatologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. Ukończyła dwuletni kurs estetyki lekarskiej w Międzynarodowym Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging w Warszawie. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kongresach, kursach oraz szkoleniach z zakresu dermatologii, wenerologii oraz medycyny estetycznej. W swojej pracy dużą wagę przywiązuje do naturalnych efektów wykonywanych zabiegów, profilaktyki przeciwstarzeniowej oraz poprawy jakości skóry.

lek. Julia Szablewska

dermatolog, wenerolog

Przyjmuje tylko w Oddziale B - Gdynia ul. Bema 16/2

Specjalista z zakresu dermatologii i wenerologii.
Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny, a następnie po przeprowadzce na Wybrzeże specjalizowała się w gdańskiej klinice.
Ostatnio, przez wiele lat pracowała w Poradni Dermatologicznej w Gdyni Orłowie.
Oferuje: przyjęcia w zakresie dermatologii, dermatoskopię, krioterapię i kriochirurgię.

lek. Katarzyna Cichowska

dermatolog

Jest lekarzem w trakcie specjalizacji z dermatologii i wenerologii, której program realizuje w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Ukończyła jednocześnie kierunek lekarski i farmację na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Była uczestniczką stypendium ERASMUS+ w Lyonie we Francji. Roczna praca we francuskich szpitalach pozwoliła jej obcować z medycyną na światowym poziomie z nastawieniem na holistyczne i indywidualne podejście do pacjenta.
Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób skóry, a w szczególności: trądziku pospolitego i różowatego, alergicznych chorób skóry, atopowego zapalenia skóry, chorób włosów i skóry owłosionej głowy. Posiada doświadczenie w leczeniu biologicznym pokrzywki. 
W kręgu zainteresowań znajdują się również medycyna anti-aging, laseroterapia w szczególności leczenie blizn oraz chemia kosmetyczna z której wiedzę zdobyłam podczas studiowania farmacji.
Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach w dziedzinie dermatologii i medycynie estetycznej.