Urolodzy

lek. Marek Sowa

urolog

Od urodzenia związany z Trójmiastem. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku. Państwowy Egzamin Lekarski zdał z czwartym najlepszym wynikiem w Województwie Pomorskim. Od 2015 roku pracuje w Klinice Urologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Ukończone kursy:
Wiosenna szkoła urologii laparoskopowe techniki operacyjne w urologii 22-23.03.2018
Kurs chirurgii laparoskopowej w Klinice Urologii i Urologii Onkologicznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego 25-30.05.2018
Kurs uroginekologia dla praktyków 11-13.04.2018
Kurs laserowej enukleacji/waporyzacji gruczołu krokowego 29.06.2017
Kurs ultrasonografii jamy brzusznej w urologii 06-08.05.2016

Główne zainteresowania to literatura fantastyczna i popularnonaukowa oraz podróże.

lek. Krzysztof Misky

urolog

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na wydziale Wojskowo-Lekarskim.
Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego. Uczestnik licznych kursów i sympozjów naukowych. Specjalizuje się w kompleksowej opiece nad chorymi ze schorzeniami układu moczowo-płciowego.
Główne zainteresowania zawodowe to:
- minimalne techniki operacyjne (laparoskopia)
- diagnostyka i leczenie nowotworów układu moczowego
- kamica moczowa
- łagodny rozrost gruczołu krokowego
Wykonuje USG układu moczowego. W swojej pracy kładzie nacisk na dokładną diagnostykę przyczyn dolegliwości przed podjęciem właściwej decyzji o leczeniu zabiegowym bądź zachowawczym.
Na co dzień pracuje w Oddziale Urologii Szpitala w Wejherowie gdzie rozwija swoje umiejętności pełnego profilu zabiegów urologicznych z przewagą technik laparoskopowych.
 
Zainteresowania to turystyka i wspinaczka górska, narciarstwo, historia.

lek. Przemysław Rzepecki

urolog

Absolwent  Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku (obecnie Gdański Uniwersytet Medyczny GUMed). Od 2016r  specjalista urologii. Jest członkiem Europejskiej Sekcji Urologicznej – fellows of the European Board of Urology. Sukcesywnie podnosi swoją wiedzę w dziedzinie urologii i diagnostyce schorzeń układu moczowo-płciowego.
Od 2009r związany  z oddziałem Urologicznym,  Szpitala Specjalistycznego w im. F. Ceynowy w Wejherowie, gdzie uzyskał  tytuł specjalisty Urologii w 2016r. Obecnie pracuje na stanowisku starszego asystenta. Specjalizuje się w leczeniu zachowawczym, jaki i operacyjnym schorzeń urologicznych z zakresu łagodnego rozrostu gruczołu krokowego u mężczyzn, zaburzeń rozwoju męskich narządów płciowych, kamicy układu moczowego, nietrzymania moczu, niepłodności u mężczyzn oraz nowotworów układu moczowego i rozrodczego u mężczyzn z naciskiem na wykorzystanie metod małoinwazyjnych, tj. endoskopii jak i laparoskopii m.in:
- TURP, TUIP, HoLEP
- PCNL,  miniPCNL, URSL, RIRS
- Operacje laparoskopowe prostaty i nerek

lek. Maciej Niedzielski

urolog

W 1969 roku ukończył Wydział lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku.
02. 01.1970 roku rozpoczął staż podyplomowy w Słupsku, następnie w szpitalu powiatowym w Wejherowie. Staż podyplomowy ukończył w Gdyni, a następnie rozpoczął pracę na Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Miejskiego, pod kierunkiem dr med. B. Hryniewickiego.
Egzamin specjalizacyjny pierwszego stopnia z chirurgii ogólnej zdał w roku 1975, rok później rozpoczął pracę na Oddziale Urologii Szpitala Miejskiego w Gdyni. Egzamin specjalizacyjny drugiego stopnia zdałem w roku 1981, do roku 2003 kontynuował pracę na Oddziale Urologii jako Starszy Asystent.
Interesuje się historią, polityką oraz sportem.