Specjaliści

W chwili obecnej w Przychodni przyjmuje ok 70 lekarzy specjalistów. Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą specjalistów ...

Trycholodzy

Lek. Justyna Sowińska

dermatolog

Lekarka specjalizuje się także w trychologii.

Przyjmuje tylko w Oddziale B - Gdynia ul. Bema 16/2

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizację z dermatologii rozpoczęła w klinice uniwersyteckiej w Szczecinie. Przez kolejne lata związana z Oddziałem Dermatologii Wojewódzkiego Szpitala Copernicus w Gdańsku. Od kilku lat dba o skórę swoich Pacjentów, prowadząc prywatną praktykę. Uczestnicząc w licznych szkoleniach krajowych i zagranicznych nieustannie poszerza swoją wiedzę i doskonali umiejętności. Każdego Pacjenta traktuje indywidualnie, wdrażając w proces terapeutyczny najnowsze rozwiązania nowoczesnej dermatologii. 
Postrzega dziedzinę dermatologii w ujęciu holistycznym, dlatego zajmuje się nie tylko leczeniem, ale również dermatologią estetyczną. Ukończyła z wyróżnieniem studia podyplomowe medycyny estetycznej, uzyskując tytuł lekarza medycyny estetycznej (praca dyplomowa nt. „Wykorzystanie i bezpieczeństwo wybranych zabiegów medycyny estetycznej w łuszczycy i bielactwie”). Jej szczególnym zamiłowaniem jest dermatoonkologia - diagnozowanie, jak i leczenie nowotworów skóry. 

lek. Magdalena Żywiecka

dermatolog

Lekarka specjalizuje się także w trychologii.

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, w 2016 roku uzyskała bardzo dobry wynik z Państwowego Egzaminu Lekarskiego, co pozwoliło jej na rozpoczęcie specjalizacji z Dermatologii i Wenerologii, którą kontynuuje aktualnie jako lekarz rezydent na Oddziale Dermatologii w Szpitalu COPERNICUS w Gdańsku. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu najciężej chorych Pacjentów z łuszczycą pospolitą i łuszczycowym zapaleniem stawów w ramach Programów Lekowych leczenia biologicznego. 
W codziennej praktyce klinicznej zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób skóry, włosów i paznokci oraz chorób przenoszonych drogą płciową.
Do kręgu jej szczególnych zainteresowań należą:
- łuszczyca pospolita, 
- choroby pęcherzowe, 
- trądzik pospolity i trądzik różowaty.
- atopowe zapalenie skóry 
- wykonuję badanie dermatoskopowe zmian skórnych

Do każdego Pacjenta i jego problemu podchodzi indywidualnie, mając na celu nie tylko poprawę wyglądu skóry ale przede wszystkim holistyczne podejście do zachowania zdrowia.
Przyjmuje zarówno dorosłych jak i dzieci w każdym wieku. 
Konsultacje możliwe także w języku angielskim.

Cennik usług:

wizyta pn-pt                          200,00 zł
wizyta weekend                   230,00 zł

Lek. Beata Wańczyk-Dręczewska

dermatolog

Lekarka specjalizuje się także w trychologii.

Jest absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, obecnie odbywa szkolenie specjalizacyjne z dermatologii i wenerologii w Klinice Dermatologii, Chorób Przenoszonych Drogą Płciową i Immunologii Klinicznej w Olsztynie. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób skóry, wykonuje badania dermatoskopowe znamion oraz zabiegi z zakresu dermatochirurgii i medycyny estetycznej.
W kontakcie z pacjentem opiera się na indywidualnym podejściu oraz najbardziej aktualnej wiedzy medycznej. Stale pogłębia swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w konferencjach, kursach i warsztatach.

 

 

 

 

 

Trycholog w Gdyni - umów się on-line

Trychologia jest dziedziną zajmującą się badaniem zdrowia skóry głowy i włosów, w tym chorób skóry głowy, łysienia, a także problemów związanych z włosami, takich jak łamliwość, wypadanie, itp.

Lekarze specjalizujący się w trychologii w przychodni Medyczna Gdynia zajmują się :

  • diagnozowaniem chorób skóry głowy i włosów: lekarz przeprowadza badania skóry głowy i włosów, aby zdiagnozować choroby, takie jak łysienie, łupież, łojotokowe zapalenie skóry, grzybica i inne.
  • przeprowadzaniem badań laboratoryjnych: lekarz zleca badania laboratoryjne, takie jak badania krwi, w celu zdiagnozowania chorób związanych z włosami i skórą głowy.
  • leczeniem chorób skóry głowy i włosów: lekarz przepisuje leki, suplementy, zaleca zmiany w diecie i stylu życia, a także różne techniki kosmetyczne w celu leczenia chorób skóry głowy i włosów.
  • doradzaniem w zakresie pielęgnacji włosów: lekarz doradza pacjentom w zakresie odpowiedniej pielęgnacji włosów, w tym w kwestii wyboru odpowiednich kosmetyków, stylizacji włosów i dbania o skórę głowy.

Trycholog to specjalista, który zajmuje się kompleksową opieką nad włosami i skórą głowy, od diagnostyki chorób, przez leczenie, po doradztwo i wykonywanie odpowiednio dobranych zabiegów.