Lekarze rodzinni

lek. Joanna Majorkiewicz - Zdziebło

internista, badania kierowców

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuje się  w medycynie rodzinnej. Zdobyła uprawnienia do badania kierowców kat. A i B. Posiada 18-letnie doświadczenie pracy w POZ jako internista.

lek. Hubert Białasiewicz

internista, badania kierowców

W 1998 roku ukończył Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi.  Jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz lekarzem wojskowej medycyny morskiej. Stara się leczyć przede wszystkim pacjentów, a nie tylko ich choroby, czy „złe wyniki”. Szczególną wagę przywiązuje do terapii nadciśnienia tętniczego.  Posiada szerokie uprawnienia w dziedzinie medycyny pracy (również do pracy w zasięgu promieniowania jonizującego), przeprowadza badania  kierowców, kandydatów na kierowców, badania dla osób ubiegających się o pozwolenie na posiadanie broni oraz badania marynarzy, nurków i osób pracujących w odmiennych strefach klimatycznych.

lek. Joanna Przekwas

internista, geriatra

Jest absolwentką  Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku.
Członek Polskiego Towarzystwa Geriatrycznego.
Od początku pracy zawodowej jest związana z Gdynią. Obowiązki lekarza rodzinnego w  POZ do 2019 łączyła z pracą w Poradni Profilaktyki Chorób Odtytoniowych, Profilaktyki Chorób Układu Krążenia oraz Poradni Geriatrycznej, w której leczone są choroby osób po 60 roku życia.
Obecnie w ramach promocji zdrowia prowadzi zajęcia edukacyjne dla seniorów poza Trójmiastem, współpracuję z Fundacją PoZdro, która zajmuje się problemami zdrowotnymi związanymi z otyłością u dzieci i młodzieży.

Główne zainteresowania zawodowe to: leczenie nadciśnienia tętniczego,cukrzycy typu 2, chorób tarczycy, chorób wątroby, zaburzeń gospodarki lipidowej, otyłości i nadwagi, zaburzeń snu, pamięci i nastroju oraz unikanie stosowania zbyt wielu leków.

Nadal pracuje jako lekarz rodzinny i geriatra.

Prywatnie pasjonatka aktywnego stylu życia. Dużo czasu ze swą rodziną i psem poświęca na sport.
W czasie wolnym lubi czytać książki (ostatnio o zdolnościach poznawczych psów) i uczyć się języków obcych.