USG PIERSI GDAŃSK


Przychodnia Medyczna Gdynia to placówka medyczna znajdująca się w bliskiej odległości od Gdańska – ok. 30 min. jazdy samochodem lub innym środkiem komunikacji. To jedyna przychodnia w Trójmieście czynna siedem dni w tygodniu.
W Naszej przychodni badania USG piersi wykonywane są przez wykwalifikowanych specjalistów, przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu. USG piersi robione w przychodni Medyczna Gdynia wykonywane jest na aparacie Voluson S6, z możliwością obrazowania metodą elastografii. Niewiele przychodni wykonujących usg piersi w Gdańsku wykonuje taką diagnostykę na tak wysokiej klasy sprzęcie. Metoda ta pozwala na uzyskanie dużo bardziej precyzyjnych danych obrazu niż ultrasonografia klasyczna. Elastografia umożliwia nie tylko wykrycie guza w piersi, ale równocześnie pozwala ocenić, czy guz jest łagodny czy złośliwy. Badanie opiera się na ocenie sztywności (twardości) zmiany, co odróżnia raka od zmian łagodnych. 
Dlatego jeśli szukasz w Google USG PIERSI GDAŃSK wybierz przychodnię Medyczna Gdynia. 


Jakie są wskazania do badania?


Zalecane jest wykonywanie USG piersi kontrolnie raz w roku u kobiet w wieku między 20 a 40 rokiem życia. Natomiast po 40 roku życia zalecane w pierwszej kolejności jest wykonanie mammografii i uzupełniane badaniem USG. Dodatkowo badanie należy wykonać jeśli:

- występują jakichkolwiek zmiany wykryte podczas samobadania piersi,
- występuje wyciek z brodawki,
- występuje ból piersi niewiadomego pochodzenia,
- jako uzupełnienie mammografii,
- przed biopsją piersi,
- u kobiet należących do grupy ryzyka raka piersi – u których wykryto mutacje genów BRCA1 i BRCA2.

Nasza przychodnia oferująca USG piersi w Gdańsku gwarantuje pełen profesjonalizm, terminowość, oraz indywidualne podejście do potrzeb każdego Pacjenta.

Czy do badania usg piersi należy się przygotować?


Badanie USG piersi nie wymaga specjalnego przygotowania od pacjentki. Jednak zaleca się je wykonywać w pierwszej połowie cyklu miesiączkowego ponieważ w późniejszym czasie piersi mogą być obrzmiałe, co może wpłynąć na jakość i komfort badania. Lekarz wykonujący badanie może zadać pytania dotyczące ostatniej miesiączki, czy były wykonywane operacje piersi, czy pacjentka przyjmuje leki hormonalne, czy w rodzinie występowały nowotwory piersi  – warto przygotować sobie odpowiedzi.

Jak wygląda badanie?


Do badania USG piersi pacjentka kładzie się na kozetce na plecach, radiolog poprosi o położenie ręki pod głowę. Na piersi oraz okolicę pachy nakładany jest specjalny żel, który ułatwia przewodzenie fal ultradźwiękowych. Lekarz przykłada specjalną sondę i przesuwa po całym obszarze badania. Obraz ukazuje się na ekranie monitora. Badanie jest bezbolesne dla pacjentki. Czas trwania badania to ok. 15 minut. Wynik pacjentka otrzymuje bezpośrednio po wykonanym badaniu. 


Cennik badań USG PIERSI GDAŃSK:


Koszt badania (metoda obrazowania elastografii) - od 230zł – szczegółowe informacje dotyczące ceny udzielane są telefonicznie lub bezpośrednio w rejestracji.
Koszt badania w naszej placówce w Medyczna Gdynia w Gdyni jest w tej samej cenie co w przychodniach wykonujących usg piersi w Gdańsku.


Zespół radiologów/diagnostów usg w przychodni Medyczna Gdynia:

Lek. Olga Przychodzeń – Łapa
Lek. Maciej Skałbania
Lek. Aleksandra Żurek
Nasza wysoce wyspecjalizowana kadra oferująca USG piersi serdecznie zaprasza do zapoznania się całą ofertą badań i zabiegów dostępnych w Naszej przychodni.