STULEJKA

Stulejka to męska dolegliwość na którą cierpi około 15% panów. Polega ona na zwężeniu ujścia napletka na tyle, że nie zsuwa się on poza żołądź prącia.

Stulejka (łac. phimosis) może być wrodzona lub nabyta. Może być też całkowita (pełna) czyli taka, gdy nie jest możliwe zsunięcie napletka z penisa nawet w stanie spoczynku natomiast stulejka częściowa (niepełna) to taka, kiedy napletek zsuwa się z penisa w stanie spoczynku, ale nie odsłania żołędzi we wzwodzie, a nawet jeśli tak, to powoduje ucisk i ból.
Prawidłowo rozwinięty napletek, który chroni i osłania bardzo wrażliwą na dotyk żołądź prącia, zarówno w spoczynku jak i w stanie wzwodu, powinien łatwo i bezboleśnie dać się zsunąć z żołędzi do tzw. rowka zażołędnego, tzn.  zagłębienia znajdującego się między żołędzią a trzonem prącia.
Należy jednak pamiętać, że to, że u większości chłopców do około 2-3 roku życia nie można napletka odsunąć do rowka zażołędnego, uważane jest za prawidłowy stan fizjologiczny. W przypadku noworodków napletek jest sklejony z żołędzią za pomocą mastki.

Stulejka nie zagraża wprost ani życiu, ani zdrowiu ale jest przypadłością utrudniającą lub wręcz uniemożliwiającą życie seksualne, a poza tym stanowi przeszkodę w zachowaniu higieny, co może prowadzić do groźnych zakażeń. W skrajnych przypadkach powoduje trudności przy oddawaniu moczu. Stulejka i spowodowane przez nią trudności z utrzymaniem higieny intymnej mężczyzn jest również zagrożeniem dla kobiet – ich partnerek. Może powodować u nich groźne infekcje a nawet choroby nowotworowe.
Stulejka ma zazwyczaj tendencje do powiększania się - w wyniku prób ściągnięcia napletka lub napięcia w trakcie erekcji powstają w skórze  mikropęknięcia, często nawet niewidoczne gołym okiem, które zabliźniając się powodują coraz większe zwężanie jego ujścia. 
Stulejka u niemowlaków i bardzo małych chłopców jest stanem naturalnym. U noworodków odsłonięcie żołędzi przez ściągniecie napletka jest prawie niemożliwe. To zmienia się około 2-3 roku życia. Warto więc by rodzice - myjąc przedszkolaka - sprawdzali od czasu do czasu, czy wszystko jest w porządku. Jeśli mają wątpliwości - powinni to zgłosić pediatrze, a on da skierowanie do urologa dziecięcego, który podejmie decyzję o konieczności i formie dalszego leczenia.
Nie zawsze jednak stulejka wynika z nieprawidłowości w rozwoju młodego człowieka – ta dolegliwość może się pojawić także u dorosłych mężczyzn, którzy z napletkiem kłopotów wcześniej nigdy nie mieli. Może być wynikiem przebytych infekcji, które zaatakowały skórę prącia, a po wygojeniu pozostawiły blizny, zwężające w rezultacie ujście napletka.

Stulejka – leczenie 
Niezależnie od tego, czy stulejka jest przypadłością wrodzoną czy nabytą, wymaga interwencji specjalisty – im szybciej, tym lepiej. Nieoperowana zwykle  pogłębia się i powoduje coraz większe kłopoty. Leczenie stulejki polega na operacyjnym poszerzeniu ujścia napletka poprzez nacinanie skóry, częściowe lub całkowite jej usunięcie czyli obrzezanie.  O konieczności usunięcia stulejki zawsze decyduje lekarz specjalista – urolog.

Przygotowanie do zabiegu:
- należy zastosować się do zaleceń lekarza podczas wizyty kwalifikacyjnej,
- o wszystkich przyjmowanych lekach (również tych bez recepty) należy poinformować lekarza, który będzie wykonywał zabieg,
- należy wyleczyć ewentualne stany zapalne – ma to duże znaczenie dla prawidłowego przebiegu rekonwalescencji
- okolica poddawana zabiegowi powinna być wydepilowana
Dorośli mężczyźni poddawani są operacji w na ogół w znieczuleniu miejscowym w trybie ambulatoryjnym. Zabieg trwa około 30 – 40 minut. Gojenie ran trwa około dwóch tygodni, pełną sprawność, także seksualną, pacjent odzyskuje po upływie około miesiąca.

Zalecenia po zabiegu:
Po zabiegu pacjent powinien zapewnić sobie bezpieczny powrót do domu, gdyż do momentu ustania działania środka znieczulającego zabronione jest prowadzenie samochodu.

W Medycznej Gdyni zabiegi przeprowadzane są przez doświadczonych specjalistów urologii. Zgłaszając się do nas masz pewność profesjonalnego podejścia do pacjenta, oferujemy bardzo szybki czas oczekiwania na zabieg i atrakcyjne ceny.

NIE ZWLEKAJ, POZWÓL SOBIE POMÓC I ODZYSKAJ RADOŚĆ ŻYCIA!

flaga_UA

Сегодня мы подготовили для вас информацию о проводимой у нас операции - процедуре удаления фимоза.

Фимоз - это заболевание, от которого страдают около 15% мужчин. Это невозможность обнажения головки полового члена вследствие узости крайней плоти.

Лечение. Фимоз требует вмешательства специалиста - чем быстрее, тем лучше. Лечение фимоза заключается в оперативном расширении устья крайней плоти путем надреза кожи, частичного или полного ее удаления, то есть обрезания.

Подготовка. Следуйте рекомендациям врача, обсуждаемым во время консультации, вылечите возможные воспаления и не забудьте эпиляцию области, проходящей процедуру.

Пробег. Взрослые мужчины подвергаются хирургическому вмешательству, как правило, под местной анестезией в амбулаторном режиме. Процедура занимает около 30-40 минут. Заживление ран занимает около двух недель. Полная работоспособность, в том числе сексуальная, восстанавливается через месяц.

Рекомендации после процедуры. После процедуры пациент должен обеспечить себе безопасное возвращение домой, так как до прекращения действия анестетика запрещено водить машину.

flaga_GB

We have prepared for you some information about one of procedures we do in our clinic - phimosis removal surgery.

Phimosis is a condition, in which foreskin is too tight to be pulled back over the head of the penis. It affects approximately 15% of men.

Treatment. Phimosis requires the intervention of a specialist - the sooner the better. Treatment is the surgery, which aims to remove excess skin from the penis. 

Preparation. You should follow the doctor's instructions set during the previous consultation. You also should heal any inflammation and remember to shave the treated area.

Process. Adult men undergo surgery under local anesthesia on an outpatient basis. The procedure takes about 30-40 minutes. It takes about two weeks to heal the wound, the patient regains full function, including sexual, after about a month.

Recommendations after surgery. After the procedure, the patient should ensure a safe return home, because driving is forbidden until the effect of the anesthetic is gone.

 

 

OPERACJA STULEJKI GDYNIA

Przychodnia Medyczna Gdynia znajduje się w centrum Gdyni, w miejscu bardzo dobrze skomunikowanym – ok 30 metrów od przystanku autobusowego/trolejbusowego, ok 100 metrów od przystanku SKM.  Jesteśmy jedyną przychodnią w Trójmieście, która przyjmuje pacjentów 7 dni w tygodniu. 

Pośród licznych zabiegów wykonywanych w naszej przychodni są również przeprowadzane zabiegi operacji stulejki. Dlatego jeśli szukasz w Google OPERACJA STULEJKI GDYNIA wybierz przychodnię Medyczna Gdynia. 

Stulejka to męska dolegliwość na którą cierpi około 15% panów. Polega ona na zwężeniu ujścia napletka na tyle, że nie zsuwa się on poza żołądź prącia.

Stulejka (łac. phimosis) może być wrodzona lub nabyta. Może być też całkowita (pełna) czyli taka, gdy nie jest możliwe zsunięcie napletka z penisa nawet w stanie spoczynku, lub - stulejka częściowa (niepełna) czyli taka, kiedy napletek zsuwa się z penisa w stanie spoczynku, ale nie odsłania żołędzi we wzwodzie, a nawet jeśli tak, to powoduje ucisk i ból.
Prawidłowo rozwinięty napletek, który chroni i osłania bardzo wrażliwą na dotyk żołądź prącia, zarówno w spoczynku jak i w stanie wzwodu, powinien łatwo i bezboleśnie dać się zsunąć z żołędzi do tzw. rowka zażołędnego, tzn. zagłębienia znajdującego się między żołędzią a trzonem prącia.
Należy jednak pamiętać, że u większości chłopców do około 2-3 roku życia nie można napletka odsunąć do rowka zażołędnego, i uważane jest to jako stan fizjologiczny. W przypadku noworodków napletek jest sklejony z żołędzią za pomocą mastki.

Stulejka nie zagraża wprost ani życiu, ani zdrowiu ale jest dolegliwością utrudniającą lub nawet uniemożliwiającą życie seksualne, a poza tym stanowi przeszkodę w zachowaniu higieny, co może doprowadzić do groźnych powikłań. W skrajnych przypadkach powoduje trudności przy oddawaniu moczu. Stulejka i spowodowane przez nią trudności z utrzymaniem higieny intymnej mężczyzn jest również zagrożeniem dla kobiet – ich partnerek ponieważ narażane są na częste infekcje i stany zapalne dróg moczowych oraz narządów płciowych.

Skuteczne leczenie stulejki w Gdyni:

Nidy nie należy podejmować samodzielnych prób leczenia stulejki „domowymi sposobami”, gdyż stan może się pogorszyć. Dlatego niezależnie od tego, czy stulejka jest schorzeniem wrodzonym czy nabytym, wymaga interwencji specjalisty – im szybciej, tym lepiej. Nieoperowana zwykle nasila się i powoduje coraz większe trudności. Leczenie stulejki polega na operacyjnym poszerzeniu ujścia napletka poprzez nacinanie skóry, częściowe lub całkowite jej usunięcie czyli obrzezanie.  

O konieczności usunięcia stulejki decyduje zawsze lekarz specjalista – urolog. 

Zabieg trwa około 30 – 40 minut, przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym (jest bezbolesny), w trybie ambulatoryjnym. Gojenie ran trwa około dwóch tygodni a całkowitą sprawność, także seksualną, pacjent odzyskuje po upływie około miesiąca. Chirurgiczne leczenie nie wiąże się z żadnymi powikłaniami, o ile pacjent będzie przestrzegał zasady higieny.

Przygotowanie do zabiegu:
- należy zastosować się do wszystkich wytycznych lekarza podczas wizyty kwalifikacyjnej,
- należy poinformować lekarza, który będzie przeprowadzał zabieg, o wszystkich przyjmowanych lekach (również tych bez recepty),

- należy wyleczyć stany zapalne (jeśli jakiekolwiek są) – ma to duże znaczenie dla poprawnego przebiegu rekonwalescencji,
- okolica poddawana zabiegowi powinna być wydepilowana

Zalecenia po zabiegu:
Po zabiegu pacjent powinien zapewnić sobie bezpieczny powrót do domu, ponieważ do momentu ustania działania środka znieczulającego zabronione jest prowadzenie samochodu. Bezwzględnie należy przestrzegać zasad higieny. Do codziennej aktywności pacjent wraca po ok. 24 godzinach, pamiętając, że niewskazana jest wzmożona aktywność fizyczna przez ok 2-3 tygodnie.

CENNIK OPERACJI STULEJKI GDYNIA:

Szczegółowe informacje dotyczące ceny operacji stulejki udzielane są telefonicznie lub osobiście w naszej rejestracji.

W Medycznej Gdyni operacje stulejki przeprowadzane są przez doświadczonych specjalistów urologii. Zgłaszając się do nas masz pewność profesjonalnego podejścia do pacjenta, oferujemy bardzo szybki czas oczekiwania na zabieg, jak również atrakcyjne ceny.