ZABIEGI LASEREM FRAKCYJNYM

Laser frakcyjny CO2 to urządzenie, dzięki któremu przeprowadza się zabiegi odmładzania skóry ale także usuwania blizn, przebarwień i rozstępów. Naświetlaniu można poddać twarz, szyję, dekolt, brzuch, plecy i dłonie. Efekty są długotrwałe i widoczne już po jednym zabiegu.

Działanie lasera frakcyjnego CO2 polega na rozbiciu wiązki promienia laserowego na mniejsze, które są rozprowadzane równomiernie po skórze na głębokość 2–3 mm. W wyniku naświetlania powstają mikrouszkodzenia, które stymulują komórki naskórka i skóry właściwej do szybkiej regeneracji.

Wskazania do zabiegu:
- blizny potrądzikowe, pourazowe, pooparzeniowe, pooperacyjne
- wiotkość skóry
- zmarszczki
- rozstępy
- poszerzone pory
- przebarwienia skóry
- fotouszkodzenia i fotostarzenie
- brodawki, włókniaki
Efekty po zabiegu laserem frakcyjnym CO2 są widoczne stopniowo po około 4 tygodniach od zabiegu. Zmiany można zaobserwować już po jednym naświetlaniu, jednak w celu osiągnięcia lepszych rezultatów należy wykonać 2–4 zabiegi. W przychodni Medyczna Gdynia plan i czas trwania terapii są dobierane indywidualnie do każdego pacjenta.

Przeciwwskazania do zabiegu:
- ciąża i okres karmienia piersią
- skłonność do powstawania blizn przerostowych
- stosowanie retinoidów w ciągu ostatnich 6 miesięcy
- aktywne infekcje skóry poddawanej leczeniu
- świeża opalenizna
- aktywna opryszczka
- aktywna choroba nowotworowa lub ciężkie i niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe (niewydolność nerek, cukrzyca, niestabilna choroba niedokrwienna serca)
- stosowanie leków immunosupresyjnych

Zalecenia po zabiegu:
Przez kilka dni po zabiegu laserem frakcyjnym skóra zwykle jest zaczerwieniona, obrzęknięta, napięta lub przesuszona. U niektórych pacjentów występuje lekkie pieczenie lub świąd. Dodatkowo w procesie gojenia zwykle występuje złuszczanie się naskórka. Rekonwalescencja trwa około 7 dni. W tym czasie należy ściśle stosować się do zaleceń lekarza.
Zalecenia po zabiegu laserem to przede wszystkim właściwa pielęgnacja skóry. Wskazane jest stosowanie kremów nawilżających. Warto pamiętać, aby produkt na dzień miał ochronę przeciwsłoneczną (SPF minimum 30). Nie można wykonywać peelingów ani innych czynności przyspieszających złuszczanie się naskórka. Zaleca się unikanie gorących kąpieli, basenu, sauny i alkoholu podczas procesu gojenia. Kobiety mogą nałożyć mineralny makijaż już 48 godzin po zabiegu.