USG piersi - Sopot

Przychodnia Medyczna Gdynia znajduje się w bliskiej odległości od Centrum Sopotu (ok. 8 km) – ok. 15 minut jazdy samochodem. Jesteśmy jedyną przychodnią w Trójmieście, która jest czynna 7 dni w tygodniu.

W Naszej przychodni badania USG piersi wykonywane są przez wykwalifikowanych specjalistów, przy użyciu nowoczesnego sprzętu. USG piersi robione w przychodni Medyczna Gdynia wykonywane jest na aparacie Voluson S6, z możliwością obrazowania metodą elastografii. Nie wiele przychodni wykonujących usg piersi w Sopocie wykonuje taką diagnostykę na tak wysokiej klasy sprzęcie. Metoda ta pozwala na uzyskanie dużo bardziej precyzyjnych danych obrazu niż ultrasonografia klasyczna. Elastografia umożliwia nie tylko wykrycie guza w piersi, ale jednocześnie pozwala ocenić, czy guz jest łagodny czy złośliwy. Badanie opiera się na ocenie twardości (sztywności) zmiany, co różnicuje raka od zmian łagodnych.

Dlatego jeśli szukasz w Google USG PIERSI SOPOT wybierz przychodnię Medyczna Gdynia.

Jakie są wskazania do badania?


Zalecane jest wykonywanie USG piersi kontrolnie raz w roku u kobiet w wieku między 20 a 40 rokiem życia. Natomiast po 40 roku życia zalecane w pierwszej kolejności jest wykonanie mammografii i uzupełniane badaniem USG. Dodatkowo wskazane jest w przypadku:

- jakichkolwiek zmian wykrytych podczas samobadania piersi,
- wycieku z brodawki,
- bólu niewiadomego pochodzenia,
- jako uzupełnienie mammografii,
- przed biopsją piersi,
- u kobiet należących do grupy ryzyka raka piersi – u których wykryto mutacje genów BRCA1 i BRCA2.

Nasza przychodnia oferująca USG piersi gwarantuje pełen profesjonalizm, terminowość, oraz indywidualne podejście do potrzeb każdego Klienta.

Czy do badania usg piersi należy się przygotować?


Badanie USG piersi nie wymaga specjalnego przygotowania od pacjentki.  Jednak zaleca się je wykonywać w pierwszej połowie cyklu miesiączkowego ponieważ w późniejszym czasie piersi mogą być obrzmiałe, co może wpłynąć na jakość i komfort badania.

Jak wygląda badanie?


Do badania USG piersi pacjentka kładzie się na kozetce na plecach, radiolog poprosi o położenie ręki pod głowę. Na piersi oraz okolicę pachy nakładany jest specjalny żel, który ułatwia przewodzenie fal ultradźwiękowych. Lekarz przykłada specjalną sondę i przesuwa po całym obszarze badania. Obraz ukazuje się na ekranie monitora. Badanie jest bezbolesne dla pacjentki. Czas trwania badania to ok. 15 minut. Wynik pacjentka otrzymuje bezpośrednio po wykonanym badaniu. 

Cennik badań USG PIERSI SOPOT:


Koszt badania (metoda obrazowania elastografii) - od 230zł – szczegółowe informacje dotyczące ceny udzielane są telefonicznie lub bezpośrednio w rejestracji.

Koszt badania w naszej placówce w Medyczna Gdynia w Gdyni jest w podobnej cenie co w przychodniach wykonujących usg piersi w Sopocie.

Zespół radiologów/diagnostów usg w przychodni Medyczna Gdynia:


Lek. Olga Przychodzeń – Łapa

Lek. Maciej Skałbania

Lek. Aleksandra Żurek

Nasza wysoce wyspecjalizowana kadra oferująca USG piersi serdecznie zaprasza do zapoznania się całą ofertą badań i zabiegów dostępnych w Naszej przychodni.