USG 3D/4D - Gdynia

Przychodnia Medyczna Gdynia oferuje Państwu szeroki zakres usług na najwyższym poziomie. Wszystkie usługi wykonywane są przez wykwalifikowany zespół specjalistów przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Jesteśmy przychodnią mieszczącą się w centrum Gdyni, jedyną placówką medyczną otwartą 7 dni w tygodniu.

USG 3D w Gdyni to badanie ginekologiczne wykorzystywane zarówno u kobiet w ciąży (ocena stanu zdrowia płodu) jak również u kobiet nie będących w ciąży (w celu sprawdzenia nieprawidłowości w układzie rozrodczym). Niezależnie od przyczyny, na badanie USG 3D w Gdyni możesz umówić się już dziś osobiście w rejestracji lub przez kontakt telefoniczny z naszą rejestracją.

USG 3D jest bardzo pomocne w diagnozowaniu wielu wad genetycznych lub rozwojowych płodu, wnosi wiele dodatkowych informacji dlatego bardzo często jest wykonywane u kobiet w ciąży. Każda kobieta w ciąży powinna przynajmniej 3 razy poddać się temu badaniu – między 11 a 13 tygodniem ciąży, między 18 a 20 tygodniem ciąży oraz po 30 tygodniu ciąży.

W technologii badań USG 3D i 4D rodzice mogą również po raz pierwszy zobaczyć swoje dziecko w bardzo wyraźny sposób. Dzięki trójwymiarowemu USG 3D można obejrzeć wyraźny obraz dziecka (twarz, wyraz twarzy, kształt dziecka), ruchy dziecka jak również można usłyszeć bicie jego serca, co niesie za sobą wspaniałe i niespotykane wzruszenia oraz emocje. Na pamiątkę rodzice otrzymują zdjęcie lub/i krótki filmik.

Jak należy się przygotować do badania USG 3D w Gdyni ?

Przygotowanie do badania USG 3D w Gdyni najlepiej ustalić bezpośrednio z lekarzem wykonującym badanie, jednak idealnie jest przyjść na czczo, z pustym pęcherzem. Należy zabrać ze sobą poprzednie wyniki, jeśli takie badanie było już wykonywane. Na badanie pacjentka powinna zgłosić się ok 15 minut wcześniej przed umówionym czasem, w celu wypełnienia stosownych dokumentów w rejestracji.

Ile trwa i jak wygląda badanie USG 3D GDYNIA ?

Badanie jest nieinwazyjne, nie zagraża w żaden sposób nienarodzonemu dziecku, jest bezbolesne, trwa ok 20 minut. Do badania USG 3D nie trzeba się rozbierać, ponieważ wykonuje się je przez powłoki brzuszne – wystarczy odsłonić brzuch. W niektórych przypadkach jednak ginekolog może zadecydować o przeprowadzeniu badania transwaginalnego – przez pochwę.
Lekarz poprosi pacjentkę o położenie się na leżance, następnie głowicą ultrasonografu przesuwa po brzuchu pacjentki (jest to całkowicie bezbolesne), a w tym samym czasie przyszła mama i lekarz widzą obraz dziecka na monitorze. Na podstawie USG 3D ginekolog ocenia konkretne parametry i na bieżąco informuje kobietę o ich prawidłowościach.

KOSZT BADANIA USG 3D GDYNIA

Dla pacjentek, które mają prowadzoną ciążę przez ginekologa  przyjmującego w Medycznej Gdyni: USG 3D / 4D (FILM) – 150 zł

Dla pacjentek, które mają prowadzoną ciążę poza przychodnią Medyczna Gdynia: USG 3D / 4D (FILM) – 400 zł

W jednym i drugim przypadku jeżeli płód ułoży się w ten sposób, że nagranie USG 3D w Gdyni nie będzie satysfakcjonujące to BADANIE ZOSTANIE POWTÓRZONE W TEJ SAMEJ CENIE LUB PIENIĄDZE ZOSTANĄ PACJENTCE ZWRÓCONE.

Nasza wysoce wyspecjalizowana kadra oferująca USG 3D w Gdyni serdecznie zaprasza do zapoznania się całą ofertą badań i zabiegów dostępnych w Naszej przychodni.