Przychodnia czynna 7 dni w tygodniu!

Plastyka wędzidełka napletka
usuwanie-guzów

Plastyka wędzidełka napletka

Spis treści


Plastyka wędzidełka

Czym jest plastyka wędzidełka?

Wędzidełko napletka to niewielki fałd skórny, który usytuowany jest w dolnej części powierzchni żołędzia. Zadaniem wędzidełka jest łączenie żołędzia z napletkiem. Warto dodać, że jest ono niezwykle czułe na dotyk. Zbyt krótkie wędzidełko prącia może występować od razu po urodzeniu, ale także może ulec skróceniu w konsekwencji urazów i stanów zapalnych, które prowadzą do bliznowacenia, które zaburzają w ten sposób elastyczność struktury wędzidełka.

Przygotowania do zabiegu

Sam zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań ze strony pacjenta. Należy wykonać niezbędne badania ambulatoryjne zalecone przez lekarza (ocena ogólnego stanu zdrowia, obecności ew. przeciwwskazań, ryzyka powikłań), w tym:

  • morfologię krwi
  • czas protrombinowy (PT) – w celu oceny ryzyka krwawień (śródoperacyjnych i pooperacyjnych)
  • czas częściowej tromboplastyny po aktywacji (APTT), in. czas kaolinowo-kefalinowy – do wykrywania zaburzeń hemostazy (parametr oceny aktywności czynników wewnątrzpochodnej drogi aktywacji krzepnięcia

Należy poinformować lekarza o wszelkich zażywanych lekach i preparatach również tych dostępnych bez recepty.
Okolicę poddawaną zabiegowi należy wydepilować.

Przeciwskazania do zabiegu

Z medycznego punktu widzenia, nie ma przeciwwskazań do wykonywania zabiegu podcinania wędzidełka napletka, a zabieg ten wykonywany jest u pacjentów w każdym wieku.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Lekarz specjalista podcina wędzidełko napletka a następnie zszywa je w odpowiedni sposób, dzięki czemu wędzidełko wydłuża się i wzmacnia.

Zalecenia po zabiegu

Gojenie rany pozabiegowej trwa ok. 10 dni. W okresie rekonwalescencji wskazane jest codzienne odprowadzanie napletka i przemywanie okolicy zabiegowej wodą z mydłem. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić krótkotrwałe, miejscowe stosowanie antybiotyku. 

Po ustąpieniu działania środka znieczulającego może się pojawić umiarkowany ból, odpowiadający takiemu jaki odczuwamy po stłuczeniu. Jeśli okaże się być silniejszy, wtedy wskazane jest przyjęcie skutecznego we własnym doświadczeniu środka przeciwbólowego z wyłączeniem pochodnych kwasu salicylowego takich jak Aspiryna, Polopiryna itp. 

Należy nosić wygodną bieliznę z naturalnych, przewiewnych materiałów i unikać długotrwałego siedzenia.
Przez okres wskazany przez lekarza (ok. 4-5 tygodni) czyli do całkowitego zagojenia rany pozabiegowej należy zachować wstrzemięźliwość seksualną.

W przypadku wystąpienia niepokojących objawów (jak rumień, obrzęk, wysięk ropny z rany) należy skonsultować się z lekarzem.

Zabieg wykonują urolodzy (na zabieg plastyki wędzidełka należy umawiać się wyłącznie telefonicznie)

Cena zabiegu plastyki wędzidełka wynosi 1 200zł

Serdecznie zapraszamy do zapisów na wizytę w Naszej Przychodni.