OPERACJA STULEJKI GDYNIA


Przychodnia Medyczna Gdynia znajduje się w centrum Gdyni, w miejscu bardzo dobrze skomunikowanym – ok 30 metrów od przystanku autobusowego/trolejbusowego, ok 100 metrów od przystanku SKM.  Jesteśmy jedyną przychodnią w Trójmieście, która przyjmuje pacjentów 7 dni w tygodniu. 

Pośród licznych zabiegów wykonywanych w naszej przychodni są również przeprowadzane zabiegi operacji stulejki. Dlatego jeśli szukasz w Google OPERACJA STULEJKI GDYNIA wybierz przychodnię Medyczna Gdynia. 

Stulejka to męska dolegliwość na którą cierpi około 15% panów. Polega ona na zwężeniu ujścia napletka na tyle, że nie zsuwa się on poza żołądź prącia.

Stulejka (łac. phimosis) może być wrodzona lub nabyta. Może być też całkowita (pełna) czyli taka, gdy nie jest możliwe zsunięcie napletka z penisa nawet w stanie spoczynku, lub - stulejka częściowa (niepełna) czyli taka, kiedy napletek zsuwa się z penisa w stanie spoczynku, ale nie odsłania żołędzi we wzwodzie, a nawet jeśli tak, to powoduje ucisk i ból.
Prawidłowo rozwinięty napletek, który chroni i osłania bardzo wrażliwą na dotyk żołądź prącia, zarówno w spoczynku jak i w stanie wzwodu, powinien łatwo i bezboleśnie dać się zsunąć z żołędzi do tzw. rowka zażołędnego, tzn. zagłębienia znajdującego się między żołędzią a trzonem prącia.
Należy jednak pamiętać, że u większości chłopców do około 2-3 roku życia nie można napletka odsunąć do rowka zażołędnego, i uważane jest to jako stan fizjologiczny. W przypadku noworodków napletek jest sklejony z żołędzią za pomocą mastki.

Stulejka nie zagraża wprost ani życiu, ani zdrowiu ale jest dolegliwością utrudniającą lub nawet uniemożliwiającą życie seksualne, a poza tym stanowi przeszkodę w zachowaniu higieny, co może doprowadzić do groźnych powikłań. W skrajnych przypadkach powoduje trudności przy oddawaniu moczu. Stulejka i spowodowane przez nią trudności z utrzymaniem higieny intymnej mężczyzn jest również zagrożeniem dla kobiet – ich partnerek ponieważ narażane są na częste infekcje i stany zapalne dróg moczowych oraz narządów płciowych.

Skuteczne leczenie stulejki w Gdyni:


Nidy nie należy podejmować samodzielnych prób leczenia stulejki „domowymi sposobami”, gdyż stan może się pogorszyć. Dlatego niezależnie od tego, czy stulejka jest schorzeniem wrodzonym czy nabytym, wymaga interwencji specjalisty – im szybciej, tym lepiej. Nieoperowana zwykle nasila się i powoduje coraz większe trudności. Leczenie stulejki polega na operacyjnym poszerzeniu ujścia napletka poprzez nacinanie skóry, częściowe lub całkowite jej usunięcie czyli obrzezanie.  

O konieczności usunięcia stulejki decyduje zawsze lekarz specjalista – urolog. 

Zabieg trwa około 30 – 40 minut, przeprowadzany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym (jest bezbolesny), w trybie ambulatoryjnym. Gojenie ran trwa około dwóch tygodni a całkowitą sprawność, także seksualną, pacjent odzyskuje po upływie około miesiąca. Chirurgiczne leczenie nie wiąże się z żadnymi powikłaniami, o ile pacjent będzie przestrzegał zasady higieny.

Przygotowanie do zabiegu:
- należy zastosować się do wszystkich wytycznych lekarza podczas wizyty kwalifikacyjnej,
- należy poinformować lekarza, który będzie przeprowadzał zabieg, o wszystkich przyjmowanych lekach (również tych bez recepty),

- należy wyleczyć stany zapalne (jeśli jakiekolwiek są) – ma to duże znaczenie dla poprawnego przebiegu rekonwalescencji,
- okolica poddawana zabiegowi powinna być wydepilowana

Zalecenia po zabiegu:
Po zabiegu pacjent powinien zapewnić sobie bezpieczny powrót do domu, ponieważ do momentu ustania działania środka znieczulającego zabronione jest prowadzenie samochodu. Bezwzględnie należy przestrzegać zasad higieny. Do codziennej aktywności pacjent wraca po ok. 24 godzinach, pamiętając, że niewskazana jest wzmożona aktywność fizyczna przez ok 2-3 tygodnie.

CENNIK OPERACJI STULEJKI GDYNIA:


Szczegółowe informacje dotyczące ceny operacji stulejki udzielane są telefonicznie lub osobiście w naszej rejestracji.

W Medycznej Gdyni operacje stulejki przeprowadzane są przez doświadczonych specjalistów urologii. Zgłaszając się do nas masz pewność profesjonalnego podejścia do pacjenta, oferujemy bardzo szybki czas oczekiwania na zabieg, jak również atrakcyjne ceny.