JAK ROZPOZNAĆ PROBLEMY Z KRĄŻENIEM? - TRÓJMIASTO.PL

2023.08.25

W wykrywaniu niewydolności krążenia duże znaczenie ma profilaktyka i obserwowanie swojego organizmu.

Przy chorobach układu krążenia ważne jest wczesne rozpoczęcie leczenia

- Niezmierne ważne w przebiegu chorób układu krążenia jest wczesne rozpoczęcie leczenia, co zapobiega rozwojowi powikłań i jednocześnie przyczynia się do wydłużenia życia pacjentów - mówi lek. Hubert Białasiewicz, internista z przychodni Medyczna Gdynia.

Ponieważ u wielu chorych nie występują objawy takie jak bóle głowy czy szybkie odczuwanie zmęczenia, osoby zdrowe powinny kontrolować ciśnienie tętnicze co najmniej raz w roku. W zapobieganiu chorób układu krążenia pomaga także prowadzenie zdrowego stylu życia: stosowanie odpowiednio zbilansowanej diety, unikanie używek i dbanie o regularną aktywność fizyczną. Duże znaczenie w przypadku tego rodzaju schorzeń ma ograniczenie sodu w diecie.

Sól znacząco przyczynia się do rozwoju nadciśnienia tętniczego

- Chlorek sodu, czyli sól kuchenna, jest obecnie jednym z częściej spotykanych składników produktów żywnościowych, niestety przyczynia się znacząco do rozwoju nadciśnienia tętniczego i chorób układu krążenia - dodaje lek. Hubert Białasiewicz.

Czytaj więcej na: https://zdrowie.trojmiasto.pl/Jak-rozpoznac-problemy-z-krazeniem-Choroby-ukladu-krazenia-i-leczenie-n178658.html

 

 

Wróć

Formularz kontaktowy dla Pacjenta

Masz do nas pytania ? Chcesz umówić wizytę ?
Napisz do nas korzystając z poniższego formularza ...