SIEMIĘ LNIANE. JAK I DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ? - TRÓJMIASTO.PL

2023.04.22

Siemię lniane - na co ma wpływ?

Siemię lniane jest sprzymierzeńcem w prawidłowym funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej kobiet i układu pokarmowego przez tworzenie uszczelniającej bariery ochronnej żołądka. Działa łagodząco na refluks. Ma pozytywny wpływ na kondycję skóry, włosów i paznokci. Zawarty w nim błonnik pokarmowy przedłuża uczucie sytości i oddziałuje na zachodzące w organizmie procesy metaboliczne.

- Nasiona lnu zwyczajnego zawierają związki roślinne o działaniu przeciwzapalnym, co jest korzystne w łagodzeniu objawów chorób zapalnych, takich jak choroba Crohna czy reumatoidalne zapalenie stawów - wymienia mgr Klaudia Pieniążek, dietetyk z przychodni Medyczna Gdynia.

(...)

Zawartość siemienia lnianego

Jest bogate nie tylko w kwasy omega-3, ale także inne składniki odżywcze: witaminy z grupy B, A, D, E ,K, kwas foliowy, fosfor, magnez, potas, sód, wapń, żelazo, selen cynk, miedź, mangan i lignany.

- Wysoka zawartość lignanów, czyli naturalnych związków roślinnych, które wykazują właściwości przeciwnowotworowe i antyoksydacyjne czyni je wyjątkową żywnością - można je określić mianem polskiego superfoods - mówi Klaudia Pieniążek.

Dostępne są dwa rodzaje nasion lnu - brązowe i złote, które różnią się pod względem ilości zawartego w nich barwnika, ale mają podobną ilość składników odżywczych.

 

Czytaj więcej na: https://zdrowie.trojmiasto.pl/Siemie-lniane-Jak-i-dlaczego-warto-stosowac-n176821.html

 

Wróć

Formularz kontaktowy dla Pacjenta

Masz do nas pytania ? Chcesz umówić wizytę ?
Napisz do nas korzystając z poniższego formularza ...