Badania diagnostyczne

Przychodnia Medyczna Gdynia oferuje Państwu cały szereg badań diagnostycznych. Wszystkie badania w są wykonywane przy użyciu wysokiej klasy sprzęcie diagnostycznym, przez wysoko wykwalifikowany personel medyczny. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Naszą ofertą.

BADANIA KRWI

Pobranie krwi w Medycznej Gdyni daje możliwość wykonania ponad 2.000 rodzajów badań analitycznych (z krwi oraz moczu) oraz możliwość wykonania badań posiewowych, histopatologicznych, cytologicznych i wielu innych.
Wyniki badań laboratoryjnych wykonanych w przychodni Medyczna Gdynia dostępne są na miejscu w Przychodni. Większość wyników można odebrać jeszcze tego samego dnia.
Punkt diagnostyczny wraz z możliwością pobrania krwi jest otwarty 7 dni w tygodniu. Do niektórych badań trzeba szczególnych przygotowań (np.: przybycia na czczo lub o określonej godzinie ze względu na różnice wydzielania niektórych hormonów o różnej porze dnia). Z tego też względu prosimy o kontakt z naszą Przychodnią (poprzez e-mail lub telefonicznie).
Badania można wykonać bez skierowania.

DENSYTOMETRIA / BADANIA GĘSTOŚCI KOŚCI

Densytometria to badanie gęstości kości. To szybkie i nieinwazyjne badanie, dzięki któremu można ocenić stan kośćca - określa stopień ubytku masy kostnej. W przychodni Medyczna Gdynia oferujemy Państwu badanie na wysokiej klasy aparacie Norland Excell, wykorzystującym minimalne dawki promieniowania X ( 1/10 dawki promieniowania wykorzystywanego podczas RTG klatki piersiowej).

Czytaj dalej ...

CYTOLOGIA NA PODŁOŻU PŁYNNYM

Cytologia na podłożu płynnym, czyli LBC (Liquid Based Cytology), znana także jako cytologia cienkowarstwowa lub cytologia jednowarstwowa, 
to – podobnie jak zwykła cytologia – diagnostyczne badanie mikroskopowe komórek pobranych ze śluzówki pochwy. Jednak cytologia na podłożu płynnym jest znacznie bardziej dokładna niż ta klasyczna. 

Czytaj dalej ...

KAPILAROSKOPIA

Kapilaroskopia jest podstawowym badaniem diagnostycznym do oceny mikrokrążenia oraz przyczyn objawu Raynauda czyli napadowego ziębnięcia oraz blednięcia/sinienia palców rąk i stóp. Objaw ten jest bardzo częsty, dotyczy nawet 10-15% populacji i najczęściej jest pierwotny tzn. niezwiązany z inną chorobą, należy jednak pamiętać, że może być zwiastunem układowej choroby tkanki łącznej – twardziny układowej, tocznia rumieniowatego układowego czy zapalenia skórno-mięśniowego.

Czytaj dalej ...

DERMATOSKOPIA

Dermatoskopia polega na zbadaniu znamion, takich jak przebarwienia i pieprzyki, pod wielokrotnym powiększeniem, przy użyciu specjalnego sprzętu - dermatoskopu. Badanie to pozwala wykryć zmiany nowotworowe, przede wszystkim czerniaka (złośliwy nowotwór skóry) we wczesnym etapie, kiedy możliwe jest jeszcze całkowite wyleczenie.

Czytaj dalej ...

PRÓBY PŁATKOWE

Testy alergiczne płatkowe służą do wykrywania alergii kontaktowej (alergia typu poznanego) na związki takie jak: metale, leki, kosmetyki, perfumy, substancje zapachowe czy składniki gumy.
Alergia kontaktowa może być przyczyną alergicznego, kontaktowego zapalenia skóry.
Testy płatkowe są przydatne w weryfikacji podejrzenia uczulenia na metale, kosmetyki, perfumy, leki, materiały dentystyczne, tworzywa sztuczne, kleje, rośliny lub do wykrywania fotoalergii.

 

BADANIA PRENATALNE USG

Badania prenatalne wykonuje się w celu wykrycia u płodu chorób genetycznych, wad rozwojowych i/lub kardiologicznych już we wczesnym etapie ciąży. Taka informacja na początku ciąży jest niezwykle cenna, ponieważ umożliwia przeprowadzenie odpowiednich zabiegów w okresie płodowym – o ile jest to możliwe. Rozpoznanie choroby przed porodem pozwala również opracować lekarzom plan działania po urodzeniu dziecka.

Czytaj dalej ...

BADANIA PRENATALNE Z KRWI

Badania prenatalne wykonuje się w celu wykrycia u płodu chorób genetycznych, wad rozwojowych i/lub kardiologicznych już we wczesnym etapie ciąży. Taka informacja na początku ciąży jest niezwykle cenna, ponieważ umożliwia przeprowadzenie odpowiednich zabiegów w okresie płodowym – o ile jest to możliwe. Rozpoznanie choroby przed porodem pozwala również opracować lekarzom plan działania po urodzeniu dziecka.

Czytaj dalej ...

USG GINEKOLOGICZNE I POŁOŻNICZE

Badanie usg jest podstawową metodą diagnostyczną w ginekologii i położnictwie. Do zobrazowania narządów wewnętrznych wykorzystywane są fale ultradźwiękowe o bezpiecznym dla człowieka natężeniu.
W przychodni Medyczna Gdynia oferujemy Państwu badania usg nowoczesnym, wysokiej jakości aparatem Voluson S6.

Czytaj dalej ...

USG 3D/4D PŁODU

W technologii badań USG 3D i 4D rodzice mogą po raz pierwszy zobaczyć swoje dziecko w bardzo wyraźny sposób. Dzięki trójwymiarowemu USG 3D można obejrzeć wyraźny obraz dziecka (twarz, wyraz twarzy, kształt dziecka). Na pamiątkę rodzice otrzymują zdjęcie. USG 4D trójwymiarowy obraz rejestrowany „na żywo” w ruchu. To forma filmu nakręconego z wnętrza ciążowego brzucha.

Czytaj dalej ...

USG PIERSI (obrazowanie metodą ELASTOGRAFII)

Usg piersi to podstawowe badanie diagnostyczne wykonywane za pomocą ultradźwięków, pozwalające na ocenę budowy piersi, przewodów mlecznych i tkanki łącznej oraz wykrycie nieprawidłowości w obrębie tego narządu.
W przychodni Medyczna Gdynia oferujemy Państwu badanie usg piersi nowoczesnym, wysokiej jakości aparatem Voluson S6.

Czytaj dalej ...

USG TARCZYCY

Usg tarczycy to prosta, szybka i nieinwazyjna metoda obrazowania tego gruczołu. Pozwala ocenić kształt, wielkość, położenie i strukturę narządu, a także określić czy obecne są torbiele, guzki lub inne zmiany, których nie można wykryć podczas badania fizykalnego.
Usg tarczycy powinno się wykonywać profilaktycznie raz na 3 lata lub raz na rok w przypadku wykrycia jakichkolwiek zmian, a także w przypadku obciążeń genetycznych.

Czytaj dalej ...

USG JĄDER

Badanie usg jąder to jedno z podstawowych badań diagnostycznych wykonywanych za pomocą ultradźwięków, pozwalające na ocenę różnych nieprawidłowości w obszarze jąder, najądrzy i całej moszny. Warto je wykonywać regularnie, ponieważ dzięki temu można uchronić się przed wieloma chorobami lub poznać przyczyny bólu i dyskomfortu.
W przychodni Medyczna Gdynia oferujemy państwu badania usg jąder nowoczesnym, wysokiej jakości aparatem Voluson S6.

Czytaj dalej ...

USG PROSTATY

Badanie usg prostaty jest częstą metodą stosowaną w diagnostyce chorób prostaty. Pozwala ocenić ogólny stan gruczołu krokowego oraz zaleganie moczu po opróżnieniu pęcherza. Podczas badania wykonywane są pomiary prostaty oraz oceniany jest miąższ gruczołu. Na podstawie takich pomiarów obliczana jest objętość prostaty, co jest ważnym kryterium ewentualnego dalszego postępowania terapeutycznego.

Czytaj dalej ...

USG JAMY BRZUSZNEJ

Usg jamy brzusznej jest badaniem pozwalającym ocenić stan narządów jamy brzusznej za pomocą ultradźwięków. Usg jamy brzusznej obejmuje wątrobę, trzustkę, śledzionę, nerki, nadnercza, pęcherz moczowy a także narządy miednicy mniejszej, czyli macicę i jajniki u kobiet i prostatę u mężczyzn.
W przychodni Medyczna Gdynia oferujemy Państwu badanie usg jamy brzusznej nowoczesnym, wysokiej jakości aparatem Voluson s6.

Czytaj dalej ...

USG WĘZŁÓW CHŁONNYCH

Badanie usg węzłów chłonnych to podstawowe badanie pozwalające ocenić wielkość, strukturę miąższu oraz stosunek węzłów chłonnych do otaczających ich tkanek. Najczęstszy powód wykonywania usg węzłów chłonnych to ich powiększenie, bolesność lub zmiany w obrębie skóry nad węzłami.

Czytaj dalej ...

USG BIODEREK U NIEMOWLĄT

Badanie usg bioderek to ultrasonograficzne badanie stawów biodrowych wykonywane u niemowląt w pierwszych tygodniach życia. Pozwala na ocenę wewnętrznej struktury biodra, kości udowej oraz jej kieszeni. Badanie umożliwia wczesne wykrycie wszelkich nieprawidłowości – dysplazji lub wad wrodzonych. Jest to badanie szybkie, nieinwazyjne i bezbolesne.

Czytaj dalej ...

USG STAWÓW I MIĘŚNI

Badanie usg stawów pomaga prawidłowo zdiagnozować choroby lub uszkodzenia w ich obrębie. Dzięki badaniu usg możliwy jest dobór skutecznej metody leczenia lub rehabilitacji. 
Badanie usg mięśni pomaga prawidłowo zdiagnozować uszkodzenia w obrębie wszystkich elementów badanego mięśnia. Możliwa jest również ocena procesu gojenia ścięgien i mięśni w trakcie leczenia lub po zabiegach np. rekonstrukcyjnych.

Czytaj dalej ...

USG Doppler

Badanie dopplerowskie, tzw USG Dopplera, polega na ocenie stanu żył i tętnic kończyn górnych oraz dolnych. Badanie pozwala wykryć ich niedrożność. Dzięki takiej diagnostyce można również odkryć występowanie niebezpiecznych dla zdrowia i życia tętniaków. Jest to badanie nieinwazyjne i bezbolesne.

Czytaj dalej ...

ECHO SERCA

Badanie echokardiograficzne jest obok EKG najważniejszym badaniem w pracy kardiologa i często kardiochirurga. Można je wielokrotnie powtarzać i co najważniejsze, nie daje ono skutków ubocznych.
Echokardiografia przezklatkowa jest całkowicie bezpieczna, ponieważ do zbadania pracy serca wykorzystuje się fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które nie mają szkodliwego wpływu na organizm.

Czytaj dalej ...

HOLTER EKG

Badanie metodą Holtera ekg służy do oceny czynności elektrycznej serca. Umożliwia rejestrację nieprawidłowości w ukrwieniu mięśnia sercowego dzięki zastosowaniu wielogodzinnej (24 godz.) rejestracji zapisu EKG nośniku pamięci. Jest to badanie bezbolesne i całkowicie bezpieczne dla pacjenta.

Czytaj dalej ...

HOLTER CIŚNIENIOWY

Holter ciśnieniowy, określany również angielskim skrótem ABPM (Ambulatory Blood Pressure Monitoring) jest popularnym badaniem w diagnostyce chorób serca.
Holter ciśnieniowy jest urządzeniem do całodobowego pomiaru ciśnienia tętniczego krwi.

Czytaj dalej ...

EKG SPOCZYNKOWE

Ekg, czyli elektrokardiogram, to badanie przeprowadzane w celu wykrycia zaburzeń rytmu serca. Polega na rejestracji elektrycznej aktywności serca za pomocą elektrod umieszczonych na skórze klatki piersiowej oraz kończynach górnych i dolnych. Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne.

Czytaj dalej ...

EEG OSOBY DOROSŁE

Badanie EEG to ocena bioelektrycznej funkcji mózgu. Jest to bezinwazyjna i bezbolesna metoda pozwalająca ocenić dysfunkcje mózgu poprzez ocenę zarejestrowanych fal mózgowych. Ocena fal mózgowych umożliwia zlokalizowanie patologii z uwzględnieniem rodzaju zmian i obszaru na których występują. Wynikiem badania jest opis wykonany przez licencjonowanego lekarza neurologa, elektroencefalografisty.

Czytaj dalej ...

KOLONOSKOPIA

Kolonoskopia jest badaniem wykonywanym przez lekarza gastroenterologa, które może być procedurą diagnostyczną lub terapeutyczną. Kolonoskopia jest jednym z badań przesiewowych, umożliwiającym wykrycie między innymi raka jelita grubego. Podczas kolonoskopii możliwe jest również usuwanie polipów.

GASTROSKOPIA

Badanie przeprowadza lekarz gastroenterolog. Gastroskopia to badanie endoskopowe górnego odcinka pokarmowego, które umożliwia lekarzowi ocenę błony śluzowej przełyku, żołądka i dwunastnicy. 
Badanie umożliwia rozpoznanie schorzeń takich jak choroba wrzodowa lub choroba refluksowa przełyku.Gastroskopię wykorzystuje się także w celach terapeutycznych np. przy opaskowaniu żylaków przełyku.

TEST ODDECHOWY NA HELIKOBAKTER PYLORII

Test oddechowy wykrywający Helicobacter pylori jest nieinwazyjnym badaniem służącym do stwierdzenia zakażania tą bakterią. Wyniki są dostępne od razu po przeprowadzeniu testu.
Test oddechowy ma wysoką wartość diagnostyczną i jest badaniem bezbolesnym i nieinwazyjnym. Wyniki dostępne są bezpośrednio po wykonaniu badania.

Formularz kontaktowy dla Pacjenta

Masz do nas pytania ? Chcesz umówić wizytę ?
Napisz do nas korzystając z poniższego formularza ...